Polscy judocy lecą do Antalyi po kwalifikacje olimpijskie

Polscy judocy lecą do Antalyi po kwalifikacje olimpijskie

W najbliższy weekend Antalya stanie się świadkiem zaciętej rywalizacji judoków podczas prestiżowego turnieju z cyklu Grand Slam. W Turcji polska drużyna liczyć będzie czternaście osób.

Turnieje z cyklu Grand Slam to jedne z najważniejszych imprez w kalendarzu światowego judo, gromadzące elitarne grono zawodników z całego globu. Zawody najwyższej klasy organizowane są w ramach World Judo Tour przez Międzynarodową Federację Judo. 

Tym razem rywalizacja odbędzie się w Antalya Sports Hall w Antalyi. Do międzynarodowego starcia zgłosiło się aż 627 zawodników z 96 krajów, w tym czternaścioro Polaków. Nasz kraj reprezentować będą: Beata Pacut-Kłoczko (kat. -78 kg), Urszula Hofman (+78 kg), Aleksandra Kowalewska (-70 kg), Natalia Kropska (-63 kg), Arleta Podolak (-57 kg), Eliza Wróblewska (-70 kg), Julia Kowalczyk (-57 kg), Aleksandra Kaleta (-52 kg), Grzegorz Teresiński (+100 kg) Kacper Szczurowski (+100 kg), Piotr Kuczera (-100 kg), Paweł Drzymał (-81 kg) Adam Stodolski (-73 kg) i Ksawery Morka (-73 kg).

Jedną z polskich faworytek zawodów jest zawodniczka klubu GKS Czarni Bytom Beata Pacut-Kłoczko, notowana na trzecim miejscu wśród Polek w rankingu Międzynarodowej Federacji Judo i na pierwszym miejscu w kategorii kobiet -78 kg. 

Polska ekipa przyjedzie do Turcji z gotowością do rywalizacji na najwyższym poziomie. Zawody są wyjątkowo ważne dla biało-czerwonych, gdyż zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich. Dobry rezultat będzie skutkować dodaniem punktów do rankingu olimpijskiego zawodników.

Kwalifikacje do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu potrwają do czerwca, a najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada zdobycie przez naszą reprezentację ośmiu miejsc premiowanych awansem.

 

Zdjęcie: materiały prasowe

Artykuły powiązane