Judocy z medalami na międzynarodowych arenach

Judocy z medalami na międzynarodowych arenach

Miniony weekend był udany dla polskich judoków. Dwójka naszych zawodników zwyciężyła w Pucharze Europy Kadetów w hiszpańskiej Fuengiroli, natomiast Piotr Kurowski w gronie seniorów zdobył swój pierwszy w karierze medal w zawodach Grand Slam.

Piotr Kuczera (-100kg) błyszczał na zawodach Grand Slam. W Baku (Azerbejdżan) wygrał ze światową „2” oraz „4” i zdobył srebrny, swój pierwszy w karierze medal  w imprezie tej rangi. Zajmujący aktualnie 33. miejsce w rankingu IJF zawodnik najpierw pokonał Brazylijczyka Leonardo Goncalvesa (nr 16), a następnie triumfował w rywalizacji z Uzbekiem Rustamem Shorakhmatovem. W ćwierćfinale poradził sobie z Azerem Zelymem Kotsoievem (nr 2), a w półfinale po dogrywce triumfował nad Holendrem Michaelem Korrelem (nr 4). W niedzielnym finale Piotr przegrał z Gruzinem Ilią Sulamanidze, nr 1 na liście światowej.

Na tydzień przed 29. urodzinami Piotr Kuczera zasygnalizował znaczący wzrost formy. W Azerbejdżanie wygrał 4 z 5 walk, co jest dobrym prognostykiem przed decydującą częścią kwalifikacji olimpijskich.

Jeszcze lepiej radzili sobie nasi kadeci w hiszpańskiej Fuengiroli. Jakub Kurowski (-60kg) i Derek Marczak (-81kg) zwyciężyli w Pucharze Europy Kadetów z rewelacyjnym bilansem – każdy odniósł po 5 wygranych walk, unikając porażek.

W pojedynkach finałowych Jakub Kurowski pokonał Włocha Thomasa Palillo, a Derek Marczak triumfował w rywalizacji z Łotyszem Artursem Jacenko. Wcześniej Jakub Kurowski zanotował m.in. zwycięstwo w półfinale po dogrywce z Francuzem Ziyadem El Rhaba. Na tym etapie turnieju Derek Marczak wygrał z Włochem Leonardo Copatem.

W marcu Puchary Europy Kadetów odbędą się m.in. w chorwackim Porecu oraz słowackim Samorinie. Później przyjdzie pora na zawody w Bielsku-Białej, które zaplanowane są w terminie 18-19 maja. Imprezą docelową są czerwcowe Mistrzostwa Europy Kadetów w Sofii.

 

Zdjęcie: Polski Związek Judo

Artykuły powiązane