Judo: polska kadra narodowa trenuje w Kraju Kwitnącej Wiśni

Judo: polska kadra narodowa

Aktualnie w Japonii trwa 2-tygodniowe zgrupowanie naszej reprezentacji seniorów i seniorek w judo. W gronie wybrańców znaleźli się niedawni brązowi medaliści turnieju Grand Slam w Taszkencie - Arleta Podolak (57 kg) i Piotr Kuczera (100 kg).

Damska część naszej kadry pod czujnym okiem trenera Jacka Kowalskiego wykuwa formę na Uniwersytecie Yamanashi. Aleksandra Kaleta, Arleta Podolak, Julia Kowalczyk, Natalia Kropska oraz Katarzyna Sobierajska już wkrótce przeniosą się do stolicy Japonii, gdzie potrwa druga część zgrupowania.

W Tokio są już za to nasi judocy w osobach: Adama Stodolskiego, Olafa Loska, Piotr Kuczera, Kacpra Szczurowskiego oraz Grzegorza Teresińskiego. - Drugi tydzień spędzimy na treningach na Uniwersytecie Kokushikan – poinformował redakcję Infosport.pl ich trener Marek Kręcielewski.

Humory dopisują wszystkim  kadrowiczom, co jest efektem dobrego występu podczas niedawnych, prestiżowych zawodów Grand Slam w Uzbekistanie. Za zajęcie 3. miejsc Arleta i Piotr uzyskali po 500 punktów do rankingów olimpijskiego i światowego.

- Prosto z Uzbekistanu przelecieliśmy do japońskiego Yamanshi, gdzie trenujemy na tutejszym uniwersytecie. Na co dzień trenuje tu Christa Deguchi. Następnie przenosimy się do Tokio i czeka na nas tydzień sparingowy z kadrą Japonii i Francji. Wracam do domu na chwilę wytchnienia i szlifujemy dyspozycję na start w GS w tureckiej Antalyi w ostatnim tygodniu marca – stwierdziła Arleta Podolak.

W marcu "Biało-Czerwoni" startować będą także w Grand Prix w Austrii (8-10 marca) i Grand Slam w Gruzji (22-24 marca). Imprezą docelową w sezonie są paryskie igrzyska olimpijskie. Zmagania judoków i judoczek odbędą się w dniach 27 lipca – 3 sierpnia w hali Champs de Mars Arena.

 

 

Zdjęcie: Polski Związek Judo

Artykuły powiązane