To się nie stało! Utytułowany jeździec startował w stroju... Borata

Utytułowany jeździec startował w stroju

Kilka dni temu w australijskim Sydney odbyły się zawody w jeździectwie. W zmaganiach wziął udział trzykrotny medalista olimpijski, Shane Rose, który pokonał parkur w skąpym stroju Borata.

Zawodnik wystąpił w trzech różnych przebraniach. 50-latek miał na sobie strój goryla, a także upodobnił się do postaci Barry’ego Duffmana z "Simpsonów". Ostatnie przebranie Rose’a wzbudziło jednak spore kontrowersje. Jeździec był ubrany w strój kąpielowy, mankini, w którym występował Sacha Baron Cohen w filmie "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej".
 
Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna Australijskiego Związku Jeździeckiego, gdyż pojawiły się liczne głosy, uznające takie zachowanie za niezgodne z kodeksem obyczajowym. Czarne chmury zaczęły gromadzić się nad australijskim specjalistą we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Ostatecznie utytułowany jeździec został uniewinniony i może w spokoju przygotowywać się do igrzysk w Paryżu. Związek przy podejmowaniu decyzji wziął pod uwagę skruchę wyrażoną przez zawodnika.

- Wziąłem udział w zawodach w przebraniu, aby zapewnić ludziom rozrywkę. Jeśli mój kostium kogoś uraził, naprawdę przepraszam, ponieważ nie było to moim zamiarem. Chciałbym przeprosić każdego, kogo uraziłem - przekazał Rose. – Teraz mogę bez nadmiernego stresu przygotowywać się do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Shane Rose trzykrotny medalista olimpijski w rywalizacji drużynowej w WKKW. W Pekinie w 2008 oraz Tokio 2020 zdobył srebrny, a w Rio de Janeiro w 2016 roku brązowy medal.

Artykuły powiązane