Worek medali podczas Mistrzostw Europy w MMA

Mistrzostw Europy w MMA

Na zakończenie Mistrzostw Europy IMMAF w Belgradzie biało-czerwoni wywalczyli krążek złoty i dwa brązowe w kategorii seniorów. Wcześniej o bogaty dorobek medalowy postarali się juniorzy i kadeci.

W piątym dniu  podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 rozegrano finały kategorii seniorów. Z polskiej kadry o złoto zawalczyła Weronika Cisło i wygrała na punkty z Mathilde Aschenbrenner z Francji. Tym samy Weronika została mistrzynią Europy MMA. Natomiast Paulina Konik i Nikodem Miastkowski, zakończyli zmagania dzień wcześniej, a dziś odebrali krążki brązowe.

Podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 reprezentacja Polski rywalizowała w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. W pierwszej fazie turniejowych zmagań walczyli kadeci, czyli młodzież od 12. do 18. roku życia. Zdobyli oni dwa złote, jeden srebrny i sześć brązowych krążków, plasując się na 5. pozycji w klasyfikacji medalowej. Juniorzy wywalczyli dwa złota i srebro, co dało im trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Natomiast seniorzy wrócą do domu ze złotem i dwoma brązami. Ostatecznie więc polscy zawodnicy zdobyli piętnaście medali, co jest najlepszym wynikiem od czasu pierwszego powołania kadry.

Łącznie, z aktualnie zakończonymi mistrzostwami Europy, reprezentacja juniorów i seniorów, która jest powoływana od roku 2019, oraz reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyły 44 medale imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizację zarządzającą amatorskim MMA na świecie.

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywały się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Zeravica Sports Hall. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 35 krajów.

Stowarzyszenie MMA Polska, które powołuje reprezentację, powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.