Tybura zwycięża w UFC

Tybura zwycięża w UFC

Dzisiejszej nocy Marcin Tybura  pokonał Taia Tuivasę w walce wieczoru gali UFC w Las Vegas. Polak wygrał już w pierwszej rundzie.

Początek walki nie zwiastował rychłego sukcesu, Nowozelandczyk legitymujący się bilansem 15-7 szybko ruszył do ataku. Polak w wyniku rozciętego łuku brwiowego zalał się krwią. Na szczęście, przetrwał „nawałnicę” zaserwowaną przez rywala i finalnie sprowadził go do parteru.

Od tej pory to zawodnik z Uniejowa rozdawał karty, okładając głowę Tuivasa. Ostatecznie udało mu się zapiąć ciasne duszenie, którego rywal długo nie chciał odklepać. Zrobił to za niego sędzia, który zauważył, że Nowozelandczyk traci przytomność. Cały pojedynek trwał 4 minuty i 8 sekund.

Dla Polaka zwycięstwo jest o tyle cenne, że da mu awans w rankingu UFC. Obecnie popularny „Tybur” plasuje się na 10. miejscu. Dla byłego mistrza M-1 Global był to dwunasty triumf w ramach największej organizacji MMA. To dla niego także pierwsza wygrana przez poddanie.

Poprzednią walkę w UFC zawodnik Ankosu MMA Poznań przegrał w lipcu 2023 roku z Anglikiem Tomem Aspinallem przez TKO (ciosy pięściami).

- zobacz film w serwisie X UFC

 

Zdjęcie: Wikimedia

Artykuły powiązane