Słupek na podium triathlonowych zawodów Pucharu Świata

triathlon Roksana Słupek

Wielki sukces polskiego triathlonu! Roksana Słupek zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w chińskim Chengdu. Wygrała Szwajcarka Julie Derron przed Szwedką Tildą Mansson.

Roksana Słupek to obecnie najlepiej rokująca polska triathlonistka. Nasza zawodniczka już kilkukrotnie udowodniła, że potrafi rywalizować ze światową czołówką. Poza weekendowym podium w Chengdu, ma również na swoim koncie 6. miejsce na Pucharze Świata w Wollongong w Australii, a w tegorocznych zimowych zawodach w Hawanie i La Guarii zajmowała kolejno 2. i 1. miejsce.

Teraz swoje nieprzeciętne możliwości potwierdziła w Chinach, gdzie panie rywalizowały na dystansie zbliżonym do olimpijskiego: 1,5 kilometra pływania, 40,56 kilometrów na rowerze oraz 10 kilometrów biegu. Roksana dobrze rozpoczęła zawody, kończąc etap pływacki w czołowej dziesiątce. W strefie zmian awansowała do czołowej szóstki, która podczas zmagań kolarskich wypracowała dużą przewagę nad resztą stawki i stało się jasne, że walka o zwycięstwo rozstrzygnie się właśnie między tymi zawodniczkami.

Polka była fantastycznie dysponowana biegowo i jako jedyna utrzymywała tempo Szwajcarki Julie Derron. Ta jednak po 2,5 kilometra odskoczyła od Roksany i pewnie zmierzała po zwycięstwo. W drugiej części biegu z biało-czerwoną zrównała się Szwedka Tilda Mansson, która na finiszu zachowała więcej sił i przecięła linię mety jako druga. Nasza triathlonistka ukończyła rywalizację na trzeciej pozycji,  a jej rodaczka Paulina Klimas wycofała się w trakcie zawodów.

Przed chińską odsłoną PŚ Słupek zajmowała 105., a Klimas 70. miejsce w rankingu olimpijskim. Po weekendowych zmaganiach Roksana powinna awansować o kilkanaście pozycji, ale to wciąż za mało, aby myśleć o wyjeździe na igrzyska do Paryżu. W stolicy Francji wystartuje 55. triathlonistek. Ranking zostanie zamknięty 27 maja.

Przed Polką jeszcze kilka startów. Najbliższe odbędą się za dwa tygodnie w Taizhou w Chinach oraz Samarkandzie w Uzbekistanie. Po nich zostanie podjęta decyzja o ostatnim występie kwalifikacyjnym.

 

Zdjęcie: Oficjalny profil Roksany Słupek w serwisie Facebook.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane