Porażka Karoliny Wójcik w Oktagon MMA

Porażka Karoliny Wójcik w Oktagon MMA

Krwawy pojedynek Polki. Karolina Wójcik przegrała w swoim debiucie w Oktagon MMA z Australijką Jacinty Austin. Podczas sobotniej gali Oktagon 55 w Stuttgarcie Polka uległa przez jednogłośną decyzję sędziów.

Była to dla niej pierwsza walka w karierze w ramach Oktagon MMA, czyli czesko-słowackiej organizacji założonej w 2016 roku przez Pavola Nerude oraz Ondřeja Novotnégo, promującą walki na zasadach MMA. Oktagon z powodzeniem organizuje gale na największych czeskich oraz słowackich arenach, wychodząc także poza granice tych dwóch państw. W ramach organizacji walczyli dotychczas między innymi tacy polscy zawodnicy jak: Mariusz Radziszewski, Krzysztof Klaczek, Ewelina Woźniak, Kamil Minda, Marta Waliczek, Marcin Naruszczka.

Od początku walki rozgrywanej w niemieckim Stuttgarcie, to Australijka Jacinty Austin nadawała jej ton. Pod koniec pierwszej rundy Wójcik opowiedziała kombinacją ciosów na głowę rywalki.

Druga odsłona nadal toczyła się pod dyktando Austin, która doprowadziła do duszenia zza pleców Polki. Trzecia runda to przede wszystkim wymiana ciosów na środku klatki. Jeden z ciosów spowodował jednak głębokie rozcięcie na twarzy reprezentantki biało-czerwonych, które do końca utrudniało jej rywalizację. Ostatecznie po werdykcie sędziów to zawodniczka z Australii mogła cieszyć się ze zwycięstwa (30-27, 29-28, 30-27).

 

Zdjęcie: screen YouTube

Artykuły powiązane