Polki najlepsze na świecie w warcabach

warcaby

W środę zakończyły się drużynowe mistrzostwa świata w warcabach stupolowych. W Portugalii dominowały biało-czerwone, wracając do domu z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem! 

Podczas mistrzostw świata Polki występowały w składzie: Natalia Sadowska (WKS Admirał PCBest Szczecin), Marta Bańkowska (UKS Struga Marki) i Katarzyna Stańczuk (LKS Olymp Błonie). Nasz reprezentacja startowała w trzech konkurencjach drużynowych - warcabach klasycznych oraz w kategorii rapid i blitz, czyli warcabach szybkich i błyskawicznych  i każdy swój występ zakończyła miejscem na podium.

Najpierw biało-czerwone wywalczyły srebro w grze klasycznej. Tam lepsze okazały się tylko reprezentantki Łotwy, a podium uzupełniła Holandia. Potem było już tylko lepiej. W turnieju rozgrywanym tempem szybkim nasze warcabistki stanęły na najwyższym stopniu podium. Kolejne medalowe pozycje zajęły Ukrainki oraz Chinki. Z kolei na koniec mistrzostw rozegrano zawody w grze błyskawicznej. Na dziesięciorundowym dystansie reprezentacja Polski ponownie nie miała sobie równych. Tym razem zdobyła 15 punktów, wyprzedzając o punkt Ukrainę i o trzy „oczka” Holandię.

Trio Sadowska, Bańkowska, Stańczuk przez cały turniej prezentowały kapitalną dyspozycję. Łącznie Polki rozegrały 23 mecze i przegrały zaledwie dwa – po jednym w tempie klasycznym oraz błyskawicznym.

 

Zdjęcie: Polski Związek Warcabowy


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane