Pamiętacie Waldemara Sobotę? Znów zagra z orłem na piersi

futsal Waldemar Sobota

W piłkarskiej reprezentacji Polski rozegrał siedemnaście spotkań. Teraz swoich sił spróbuje w kadrze futsalu. Waldemar Sobota ponownie założy koszulkę z orłem na piersi!

Przygodę z futbolem zaczynał w Małejpanwi Ozimek, gdzie w seniorskiej piłce debiutował na boiskach IV ligi. Później przeniósł się do KS Krasiejów, grającego na tym samym poziomie rozgrywek. Na wielkie wody wypłynął w III-ligowym MKS Kluczbork, z którym najpierw uzyskał awans do II, a później I ligi. Po zakończeniu sezonu 2009/2010 został przez tygodnik „Piłka Nożna” wybrany do jedenastki sezonu I ligi oraz otrzymał tytuł odkrycia rozgrywek.

Zainteresował się nim wrocławski Śląsk, w którym spędził kolejne trzy lata, skąd trafił do belgijskiej ligi, a konkretnie do Club Brugge. Od 2015 roku przez pięć lat występował w niemieckim FC St. Pauli. Ostatnie lata piłkarskiej kariery spędził ponownie we Wrocławiu. I gdy wydawało się, że zawiesi buty na przysłowiowym kołku. Postanowił sprawdzić swoich sił w futsalu. 9 listopada 2022 roku został zawodnikiem ekstraklasowego klubu Dreman Opole Komprachcice.

Tam radzi sobie znakomicie, a o jego ewentualnym powołaniu do kadry mówiło się od dawna. Selekcjoner reprezentacji Polski Błażej Korczyński powołał dziś Sobotę oraz zawodnika mistrza Polski Constraktu Lubawa Sebastiana Grubalskiego w zamian za kontuzjowanych Michała Marka i Jakuba Kąkola.

Waldemar Sobota rozegrał w tym sezonie 27 spotkań w barwach Dreman Opole Komprachcice, w których zdobył 24 bramki. Jego drużyna zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli futsalowej ekstraklasy.

Reprezentacja Polski zagra z Chorwacją 12 i 16 kwietnia w meczach barażowych o udział w Mistrzostwach Świata.

 

Zdjęcie: screen YouTube

Artykuły powiązane