Mistrzyni Świata w biegu 24-godzinnym staje przed najważniejszym wyzwaniem

Patrycja Bereznowska

Patrycja Bereznowska, znakomita zawodniczka biegów długodystansowych, specjalistka w biegach 24-godzinnych. Staje właśnie przed najważniejszym biegiem w swoim życiu. Wykryto u niej najgroźniejszy z guzów piersi. Lekkoatletka rozpoczęła zbiórkę na drogie leczenie.

W 2017 w Victoria Park w Belfaście została indywidualną mistrzynią świata w biegu 24-godzinnym, zdobywając również złoty medal drużynowo (wspólnie z Niwińską i Moniką Biegasiewicz). Sześć lat później w drużynie powtórzyła ten sukces. Indywidualnie w Tajpej była trzecia. Dwukrotnie zostawała nieoficjalną rekordzistką świata w biegu 24-godzinnym. Dwa tygodnie temu podczas UltraPark Weekend w Pabianicach wybiegała nowy rekord Europy w biegu 24h - 263,178 km, pobiła rekord Polski na 100 mil - 14h 08'41 i wywalczyła złoto Mistrzostw Polski w biegu 24h.

Stając na starcie rywalizacji wiedziała już o swojej chorobie, mimo to chciała pokazać jak wybitną jest zawodniczką. – Lekarze dali mi zielone światło, bo czułam i czuję się świetnie, a to tylko guz piersi. Na tym etapie nie wpływa na resztę organizmu, z wyjątkiem tego co się myśli. A bywa różnie. Buduje w sobie od nowa ultra walczaka, tylko teraz to jest ultra wyzwanie, a nie bieg. Tam na trasie pokonałam gigantyczny problem z oczami i to dało mi wielkiego mentalnego kopa. Rekord Świata czeka jeszcze na mnie… to tylko kwestia czasu – napisała dziś na swoim oficjalnym FanPage.

Uruchomiła zbiórkę, którą przeznaczy na koszty leczenia i rehabilitacji oraz powrotu do aktywnego stylu życia.

Link do zbiórki: pomagam.pl/nwf6f4

Dziś każdy może pomóc Patrycji Bereznowskiej w jej najważniejszym biegu.

 


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane