Golf: Biało-Czerwoni zainaugurowali sezon

Golf: Biało-Czerwoni zainaugurowali sezon

Nasz czołowy golifista Adrian Meronk startował w weekend w turnieju LIV Golf Jeddah. Natomiast reprezentantki kadry narodowej juniorów rozpoczęły sezon w Copa S.M. La Reina.

Meronk w czołówce, choć z karą za wolną grę

Adrian Meronk rozpoczął turniej rozgrywany w Royal Greens Golf Club niedaleko King Abdullah Economic City z wysokiego "C". Fenomenalna pierwsza runda -8 pozwoliła mu objąć współprowadzenie z utytułowanym Hiszpanem Jonem Rahmem. Drugiego dnia Polak spadł na piątą pozycję z sumą -9. Finałowy dzień przyniósł wiele przetasowań w tabeli. Po zakończonej rundzie Meronk plasował się na piątym miejscu wraz z Rahmem, uzyskując wynik -11. Jednak po zakończeniu gry sędzia przyznał Polakowi uderzenie kary, ze względu na zbyt wolną grę. Ostatecznie zakończył rywalizację na6. miejscu z sumą -10.

Po raz drugi w tym sezonie triumfował Joaquin Niemann. Chilijczyk trzy rundy zakończył imponującym -17.  Z kolei w zmaganiach zespołowych triumfował Crushers GC w składzie: B. DeChambeau, C. Howell II, A. Lahiri i P. Casey.

Juniorki daleko w klasyfikacji  

Inaugurację sezonu zaliczyły już nasze juniorki z kadry narodowej. Matylda Krawczyńska (Śląski KG), Kinga Kuśmierska (Armada GC), Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), Nina Pitsch (Armada GC), Maria Moczarska (Śląski KG) i Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) rywalizowały w Copa S.M. La Reina, czyli Pucharze Kobiet Hiszpanii.  Turniej odbywający się w Real Club de Golf Guadalhorce składał się z dwóch rund stroke play i drabinki match play, która wyłoniła mistrzynię.

W fazie stroke play wśród Polek najlepszy wynik zanotowała Kuśmierska. Dwie rundy po 74 strzały dały jej łączny wynik +2 i dzielone 5. miejsce.  Na 38. pozycji uplasowała się Krawczyńska z sumą +13 (78, 79).  Muchajer finiszowała na pozycji 70. z +19 na koncie, dwa strzały więcej zanotowała Kozakiewicz na 82. miejscu. Pitsh zakończyła rywalizację na 94. pozycji z +24,  W fazie stroke play prowadzona była także klasyfikacja Pucharu Narodów. Polki w składzie Kuśmierska, Krawczyńska i Kozakiewicz zajęły ósme miejsce.

Do fazy match play zakwalifikowały się 62 zawodniczki, w tym Kuśmierska i Krawczyńska. W pierwszym meczu reprezentantka Armady zmierzyła się z Walijką Darcey Harry, a Krawczyńska z Francuzką Louise Landgraf. Niestety oba spotkania zakończyły się porażką reprezentantek Polski, co zakończyło ich udział w zawodach.

Triumfowała Hiszpanka Andrea Revuelta Goicoechea, która w finale pokonała Francuzkę Sarę Brentcheneff 2&1.

 

Zdjęcie: Polski Związek Golfa (S. Grudzień)

Artykuły powiązane