Futsaliści rozegrają mecz o awans na Mistrzostwa Świata

futsal

Reprezentacja Polski w Zagrzebiu rozegra dziś spotkanie barażowe z Chorwacją o udział w Mistrzostwach Świata. Naszych zawodników czeka arcytrudne zadanie, biorąc pod uwagę, że w pierwszym spotkaniu ulegli 2:3.

Premierowa rywalizacja odbyła się w Koszalinie. Cztery dni temu biało-czerwoni przegrali 2:3. I choć w oczach komentatorów zaprezentowali się oni z całkiem niezłej strony to było za mało na dobrze dysponowanych tego dnia Chorwatów.

I to właśnie Chorwaci są faworytem dzisiejszego spotkania, którego początek zaplanowano na 19:00.

- Nie będziemy prowadzić gry. Musimy być ze sobą szczerzy: jakości nie mamy lepszej od Chorwatów, więc to nie my będziemy prowadzić grę, zwłaszcza u nich, w ich hali. Myślę, że będą chcieli dość szybko sobie zagwarantować ten awans, nie będą chcieli czekać, aż ten mecz się rozwinie - mówił w rozmowie z futsal-polska.pl, selekcjoner kadry Błażej Korczyński.

Do Zagrzebia kadra, poleciała w komplecie. W ostatniej minucie starcia w Koszalinie Pawła Kaniewkiego w walce o piłkę sfaulował Luka Perić. Chorwat uderzył naszego zawodnika w twarz, rozcinając mu policzek. Polak zalał się krwią, a pierwsze doniesienia sugerowały, że założono mu kilka szwów i jego występ w rewanżu jest wykluczony. Ostatecznie skończyło się na opatrunku.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane