Dobry występ Bartłomieja Marszałka w Grand Prix Wietnamu

Dobry występ Bartłomieja Marszałka w Grand Prix Wietnamu

Polak zajął 5. miejsce podczas Grand Prix Wietnamu i dopisał kolejne siedem punktów do swojego dorobku w klasyfikacji generalnej F1H2O.

W kwalifikacjach Polak awansował do Q3 i zajął w nich ostatecznie 6. miejsce, w sobotnim sprincie, po starcie był bliski tego, by wygrać. Ostatecznie jednak płynął jako drugi. Niestety, ze względu na problemy techniczne, Marszałek miał kłopot z przegrzaniem wspomagania sterowania układu kierowniczego na 15. okrążeniu, spadł o trzy miejsca w klasyfikacji.

Rywalizacja w Wietnamie to pierwsze Grand Prix motorowodniaków w historii. Początkowo ton rywalizacji nadawali Erick Stark, Jonas Andersson i Rusty Wyatt. Na siódmym okrążeniu olbrzymiego pecha miał młody Estończyk Stefan Arand, który ze względu na problemy techniczne wycofał się z rywalizacji podczas, gdy płynął na czwartej pozycji. Tym samym pozwoliło to na awans Polaka na szóste miejsce.

Z kolei na 18. okrążeniu, Filip Roms zaliczył zderzenie z Brentem Dillardem, a jego łódź wykonała salto. Całą sytuację skrzętnie wykorzystał Bartłomiej Marszałek, który po opuszczeniu żółtej flagi przesunął się na 5. pozycję, na której ostatecznie skończył całe zmagania. Tym samym reprezentant biało-czerwonych dopisał do swojego dorobku kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. W sumie ma ich 29. i plasuje się na 4. pozycji.

 

Zdjęcie: screen YouTube

Artykuły powiązane