W Gdyni rozpoczyna się prestiżowy turniej w gimnastyce artystycznej

gimnastyka

Po raz szósty odbędzie się międzynarodowy turniej Gdynia Rhythmic Stars. Rywalizacja rozpocznie się dziś i potrwa do niedzieli. Równolegle odbędzie się dziewiąta edycja Baltic Junior Cup.

Zmagania, które odbędą się Polsat Plus Arenie to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Udział zapowiedziało ponad 250 zawodniczek z dwudziestu krajów, m.in. Norwegii, Węgier, USA, Hiszpanii, Brazylii, Niemiec czy Francji. W rywalizacji nie zabraknie przede wszystkim kadry Polski w gimnastyce artystycznej, przygotowującą się do decydującej walki o igrzyska olimpijskie w Paryżu.

W reprezentacji Biało-Czerwonych należy się spodziewać: Małgorzaty Roszatyckiej (MKS Pogoń Szczecin), Mileny Górskiej (UKS PM Syrena Warszawa), Madoki Przybylskiej (UKS Irina Warszawa), Julii Wojciechowskiej (KSGA Legion Warszawa), Magdaleny Szewczuk (UKS PM Syrena Warszawa) oraz Marii Balakiny (UKS PM Syrena Warszawa).

Jedną z gwiazd turnieju będzie z pewnością Lilianna Leśniewska - reprezentantka Polski, Wicemistrzyni Europy w kategorii Juniorek w układzie z obręczą i maczugami, brązowa medalistka w układzie ze wstążką (Mistrzostwa Europy Tel Aviv 2022). Wielokrotna Mistrzyni Polski Juniorek, zawodniczka przygotowująca się do Mistrzostw Świata Juniorek w Cluj Napoca, które odbędą się w lipcu tego roku.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane