Puchar Polski: premierowe zwycięstwo Lewińskiej

premierowe zwycięstwo Lewińskiej

W Warszawie gimnastyczki artystyczne zainaugurowały sezon. W weekend odbyły się pierwsze zawody z cyklu TAURON Pucharu Polski seniorek. W wieloboju zwyciężyła Liliana Lewińska (UKS Kopernik Wrocław). 

Nasza utalentowana gimnastyczka po raz pierwszy rywalizowała z seniorkami. W Warszawie triumfowała w klasyfikacji wielobojowej przed Emilią Heichel (Fundacja SGA Kraków) oraz Nadią Schmidt (MKS Dąbrówka Poznań). Lewińska zdobyła 127.800 pkt. 

Przypomnijmy, że Liliana to córka Krystyny Leśkiewicz-Lewińskiej, byłej gimnastyczki, olimpijki z Atlanty (1996). Jej tata Rajmund również związany jest ze sportem - jest nauczycielem wychowania fizycznego i sędzią koszykarskim. Liliana pierwsze kroki na macie stawiała w wieku... dwóch tygodni. Mama - trenerka nie miała innego wyjścia i zabierała ją w wózku na treningi. W zeszłym roku Polka dokonała historycznego wyczynu. W rumuńskim mieście Kluż-Napoka sięgnęła po dwa złote medale podczas mistrzostw świata juniorów (finał z maczugami i finał ze wstążką).

Zawody Pucharu Polski były również startem kontrolnym dla Kadry Polski juniorek. W tej rywalizacji najlepsza była Olivia Maslov (UKS Irina Warszawa) przed Laurą Tłaczałą (UKS Kopernik Wrocław) oraz Zlatą Usanovą (MKS SGA Pogoń Szczecin). 

 

Zdjęcie: Polski Związek Gimnastyczny

Artykuły powiązane