Olivia Maslov z brązem juniorskich ME w gimnastyce artystycznej

gimnastyka

Reprezentantka Polski Olivia Maslov zajęła 3. miejsce w układzie z obręczą podczas Mistrzostw Europy Juniorek w gimnastyce artystycznej. Złoto wywalczyła Amalia Lica z Rumunii, a druga była Alona Tal Franco z Izraela.

Drugi dzień odbywających się w Budapeszcie ME rozpoczął się od kwalifikacji seniorek. Rozegrano układy z piłką i obręczą. Liliana Lewińska zajęła odpowiednio 13. i 14. miejsca, a Emilia Heichel była 25. i 16. Sporo emocji budziła również rywalizacja w wieloboju, która zadecyduje o kolejnych kwalifikacjach do Paryża. W połowie zmagań Liliana Lewińska przegrywa walkę o igrzyska z Verą Tugolukovą z Cypru o 0.500 pkt.

Po startach seniorek przyszedł czas na występy młodszych uczestniczek. W juniorskim finale układu z obręczą startowała Olivia Maslov. Nasza 14-letnia gimnastyczka zaliczyła bardzo dobry występ, za który otrzymała 32.250 pkt. Wynik ten zapewnił jej brązowy medal. Wygrała Amalia Lica z Rumunii, przed Aloną Tal Franco z Izraela.

- Jestem po prostu szczęśliwa, że mogłam zdobyć medal dla Polski. Moje podziękowania kieruję do trenerów, a w szczególności do mojej trenerki Iriny - powiedziała tuż po występie Olivia.

Emocji i wzruszenia nie kryła również jej trenerka. - Droga do tego medalu była niezwykle trudna, to była ciągła walka. Mogę więc powiedzieć, że ten medal ma dla mnie wartość olimpijskiego podium - przekazała w rozmowie z dziennikarzami Irina Lortkipanidze.

Kilkadziesiąt minut później w finale układu ze wstążką wystąpiła inna juniorka, Kseniya Zhyzhych. Niestety tym razem Polka nie wywalczyła miejsca na podium. Za swój występ otrzymała 26.550 i zajęła 7. pozycję.