Niezły występ gimnastycznek sportowych na mistrzostwach Europy

gimnastyka sportowa

Podczas trwających we włoskim Rimini Mistrzostw Europy w gimastyce sportowej Polki zanotowały wartościowy rezultat w wieloboju zespołowym. Zajęły 16. miejsce, poprawiając się względem poprzedniej edycji zawodów aż o 10 lokat!

Biało-czerwone nie były faworytkami do medali. Bardziej niż z rywalkami walczyły o poprawienie wyniku z poprzednich ME. Startując w składzie: Marta Pihan-Kulesza, Maria Drobniak, Wiktoria Grzesikiewicz, Anna Gemza i Brygida Urbańska, spisały się na miarę swoich możliwości. Uplasowały się na 16. pozycji, co oznacza spory progres wobec 26. miejsca sprzed roku.

W wieloboju indywidualnym najlepiej zaprezentowała się wielokrotna Mistrzyni Polski Marta Pihan-Kulesza. W klasyfikacji czterech przyrządów zajęła 26. miejsce. Jeszcze lepiej wypadła na równoważni, gdzie była 16. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z wyniku, jaki osiągnęły nasze zawodniczki. Niemal wszystkie układy w drużynie zostały wykonane poprawnie, co pozwoliło na poprawienie wyniku z ubiegłego roku o dziesięć miejsc. Nareszcie udało nam się stworzyć wspaniały team i to było widać podczas startu. Zawodniczki walczyły z wielkim zapałem, wspierały się, a trenerzy współpracowali. To jeszcze bardzo młoda drużyna, ale mam nadzieję, że jeszcze wszystko przed nimi. Dziś podnieśliśmy się z przedostatniego miejsca w Europie do połowy stawki. Mam nadzieję, że w przyszłości dziewczyny powalczą o finały, a kto wie - może i o medale Mistrzostw Europy - skomentowała występ biało-czerwonych Małgorzata Solarz-Kulbicka, wiceprezes Polskiego Związku Gimnastycznego ds. gimnastyki sportowej kobiet.

W weekend rywalizować będą juniorki. Nasz kraj reprezentują: Gracja Dobrzańska, Sofiya Razumouskaya i Natalia Pudełko.

 

Zdjęcie: Polski Związek Gimnastyczny


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane