Historyczny finał polskiej gimnastyczki

Nadia Płonka

Podczas trwających w portugalskim Guimaraes Mistrzostw Europy w skokach na trampolinie świetnie zaprezentowała się Nadia Płonka. Polka awansowała do finału w podwójnej mini trampolinie.

Zawodniczka UKS Korona Olkusz uplasowała się na 6. miejscu w kwalifikacjach, co poskutkowało bezpośrednim awansem do finału. Tym samym po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy Juniorów nasz kraj będzie miał swoją reprezentantkę w finale podwójnej mini trampoliny.

Za ciosem poszli również pozostali biało-czerwoni. Do półfinału w skokach na trampolinie awansowała seniorka Nicole Tujaka oraz dwóch juniorów – Jakub Tran Van i Bartłomiej Wiśniewski.

W kolejnych dniach odbędą się kwalifikacje w skokach synchronicznych, w których wystąpią juniorki Weronika Antoszczyk i Klaudia Szczęśniak oraz juniorzy Bartłomiej Wiśniewski i Jakub Tran Van.  

Półfinały i finały odbędą się w sobotę oraz niedzielę.

Przypomnijmy, że w Portugalii naszym reprezentantom towarzyszą: trenerzy Radosław Walczak, Tomasz Modrzyński, Adam Antoszczyk oraz sędziowie Waldemar Okoniewski, Jarosław Taryma i Angelika Majcherek. Kierownikiem ekipy jest wiceprezes PZG Marek Starczyński.

 

Zdjęcie: Polski Związek Gimastyczny

Artykuły powiązane