Gimnastyczki sportowe i artystyczne brylowały za granicą

Gimnastyczki sportowe i artystyczne

Polskie reprezentantki w gimnastyce sportowej wróciły z Oslo z workiem medali. Z kolei specjalistka w odmianie artystycznej Olivia Maslov wygrała wielobój podczas FIG Aphrodite Cup w Atenach.

Polskie gimnastyczki sportowe wystartowały w Międzynarodowym Turnieju Unni & Haralds Trophy w Oslo. Maria Drobniak wygrała wielobój, a reprezentacja Polski seniorek klasyfikację drużynową!

Z finałów na przyrządach Polki przywiozły aż pięć medali, w tym trzy złote. Najlepsza w skoku była Martyna Szumna, która wyprzedziła Marię Drobniak. Rywalizację na poręczach asymetrycznych wygrała Anna Gemza, a najlepsza w równoważni była Maria Drobniak, która wywalczyła również srebro w ćwiczeniach wolnych. 

Dobre rezultaty osiągnęły także juniorki. W wieloboju na piątym miejscu uplasowała się Gracja Dobrzańska, która zdobyła złoto również w finale na równoważni, a w skoku była czwarta. W sześcioosobowych finałach w skoku, poręczach asymetrycznych i ćwiczeniach wolnych wystąpiła również Sofiya Razumouskaya. 

W tym samym czasie odbywał się w Atenach międzynarodowy turniej FIG Aphrodite Cup w gimnastyce artystycznej. Polka Olivia Maslov była najlepsza w wieloboju juniorek. Reprezentantka Polski wywalczyła również 3 medale w finałach. 

Maslov do zwycięstwa w klasyfikacji wielobojowej dorzuciła srebrne medale w finałach układu z piłką i układu z obręczą oraz brąz w finale układu z maczugami. 

Świetnie zaprezentowała się również Zalta Usanova, która wywalczyła trzecie miejsce w wieloboju rocznika 2010, a szóste miejsce ogółem. Na siedemnastym miejscu w wieloboju uplasowała się Kseniya Zhyzhych, a dziewiętnasta była Laura Tłaczała. W zawodach wystartowało ponad 100 juniorek.

 

Zdjęcie: Polski Związek Gimnastyczny 

Artykuły powiązane