Antoszczyk i Szczęśniak trzecie na Starym Kontynencie w skokach na trampolinie

skoki na trampolinie

Niedawno w Guimaraes zakończyły się Mistrzostwa Europy w skokach na trampolinie. Z Portugalii biało-czerwoni wrócą z jednym brązowym medalem.

O miłą niespodziankę postarała się nasza para synchroniczna Weronika Antoszczyk/Klaudia Szczęśniak, która z wynikiem 44.350 stanęła na najniższym stopniu podium. Nasze gimnastyczki sukcesy odnosiły również w kategorii juniorów. W Birmingham zajęły 5. miejsce podczas MŚJ.

W Guimaraes dobrze zaprezentowali się również pozostali Polacy. Najlepiej w finale indywidualnym zaprezentowała się Nadia Płonka, która ostatecznie uplasowała się na 8. miejscu w skokach na podwójnej mini trampolinie. W indywidualnych skokach na trampolinie w półfinale wystąpili  Bartłomiej Wiśniewski i Jakub Tran Van, którzy zajęli odpowiednio 16. i 18. lokatę. Nasza seniorka Nicole Tujaka zakończyła Mistrzostwa Europy w skokach na trampolinie na 22. pozycji.

Przypomnijmy, że trenerami kadry narodowej skoczków na trampolinie są Adam Antoszczyk i Tomasz Modrzyński.