"The winner takes it all" - walka Fury vs Usyk już dzisiaj

walka Fury vs Usyk

Przed nami walka, na którą od wielu miesięcy czeka cały sportowy światek. W nocy z soboty na niedzielę poznamy niekwestionowanego mistrza świata w kategorii ciężkiej. O to miano powalczą Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) i Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO). Podczas wczorajszej ceremonii ważenia mocno wrzało!

Przypomnijmy, że termin brytyjsko-ukraińskiego pojedynku był kilka razy przekładany. Strony długi czas negocjowały warunki i szczegóły potyczki. Ostatecznie doszły do porozumienia, czego efektem jest dzisiejsza walka, w której po raz pierwszy od 25 lat zostanie wyłoniony niekwestionowany czempion wagi ciężkiej, który zgarnie wszystkie pasy. Stawką pojedynku będą pasy WBC (jego posiadaczem jest Fury), IBF, IBO, WBA i WBO (należące do Usyka).

Tyson Fury, znany również jako "Król Cyganów", to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie boksu. Niepokonany w ringu, Fury posiada imponujący rekord 34 zwycięstw i jednego remisu i jest obecnym mistrzem WBC. Jego styl walki, łączący siłę, technikę i niesamowitą psychikę, uczynił go jednym z najtrudniejszych przeciwników w historii boksu.

Ołeksandr Usyk, złoty medalista olimpijski i były niekwestionowany mistrz wagi cruiser, szybko wspiął się na szczyt wagi ciężkiej. Chełpi się rekordem 21 zwycięstw i brakiem porażek oraz remisów. Pięściarz zza wschodniej granicy jest znany ze swojej niezwykłej techniki, ruchliwości i precyzji.

Wczoraj obaj pięściarze po raz ostatni przed walką spojrzeli sobie w oczy, a miało to miejsce podczas ceremonii ważenia w Rijadzie. Było naprawdę gorąco. Brytyjczyk przystawił blisko czoło i próbował przepchnąć Ukraińca, który nie zamierzał zrobić kroku w tył. Bokserów szybko rozdzielili ochroniarze i członkowie ich sztabów.

– Jestem gotowy na rock and rolla! Zamierzam znokautować tego małego gnojka. Zamierzam wyrwać mu serce. Pier... jego pasy, idę po jego serce! – wykrzyczał w stronę rywala Fury.

Gala w Rijadzie rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego, a Brytyjczyk i Ukrainiec pojawią się w ringu tuż po północy. Transmisję będzie można oglądać wyłącznie na platformie streamingowej DAZN. Dostęp PPV kosztuje 89,99 zł.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane