Polskie bokserki powalczą w Tajlandii o igrzyska

boks

Już za kilka dni w Bangkoku rozpoczną się światowe, bokserskie kwalifikacje olimpijskie. W rywalizacji kobiet będziemy trzymać kciuki za trzy biało-czerwone!

W Tajlandii o spełnienie swoich sportowych marzeń powalczą: Natalia Kuczewska (50 kg), Sandra Drabik (54 kg) i Klaudia Budasz (60 kg), które od kilku dni są już na miejscu, gdzie intensywnie przygotowują się do startu.

- Mamy rozpisaną codzienną pracę treningową, w tym sparingu, aż do rozpoczęcia zawodów. Ciągle przystosowujemy się do panujących, trudnych warunków atmosferycznych. Jest bardzo gorąco – mówi trener Kamil Goiński, asystent głównego szkoleniowca kadry narodowej Tomasza Dylaka.

Jak wygląda droga Polek po olimpijski paszport? Natalia Kuczewska i Sandra Drabik muszą awansować do półfinału kwalifikacji. Z kolei Klaudia Budasz ma za zadanie znaleźć się w finale albo wygrać walkę o 3. miejsce. Ostatnia z naszych zawodniczek pojawiła się w Bangkoku pełna nadziei.

- Start w kwalifikacjach olimpijskich jest dla mnie życiową szansą. Bardzo w siebie wierzę. Wykonałam niesamowitą pracę i liczę, że zdołam wywalczyć kwalifikację – poinformowała pięściarka.

Losowanie odbędzie się 24 maja, a już następnego dnia nasze pięściarki mogą stoczą pierwsze pojedynki.  - Czekamy na potwierdzenie składów zagranicznych zespołów. Zobaczymy jak liczne będą poszczególne kategorie wagowe – dodał Kamil Goiński. W sztabie poza nim są również trener Michał Kosowicz i fizjoterapeuta Erwin Uss.

Wcześniej występ na IO zagwarantowały sobie: Julia Szeremeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).

W Tajlandii powalczą też panowie -  Nikolas Pawlik (51 kg), Paweł Brach (57 kg), Bartłomiej Rośkowicz (63,5 kg), Damian Durkacz (71 kg), Jakub Straszewski (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) oraz Oskar Safaryan (+92 kg).

 

Zdjęcie: Polski Związek Bokserski


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane