Dobre występy naszych bokserów w turnieju „Boxam International” w La Nucii (Hiszpania)

Grzegorz Proksa

- Nasi pięściarze stoczyli kilka bardzo dobrych walk w turnieju w La Nucii – powiedział Grzegorz Proksa, główny trener reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni po „Boxam International" pozostali na tygodniowym zgrupowaniu w Murcji.

Podczas turnieju „Boxam International", będącym pierwszym tegorocznym sprawdzianem międzynarodowym, srebrny medal zdobył Michał Jarliński (75 kg), a brązowe Mateusz Grejber (67 kg), Damian Durkacz (71 kg) i Adam Tutak (+92 kg). Durkacz, olimpijczyk z Tokio, wygrał trzy pojedynki.

- Jedną z najbardziej wartościowych była walka półfinałowa Damiana Durkacza z Marco Verde, złotym medalistą Igrzysk PanAmerykańskich. Meksykanin, który już wcześniej zapewnił sobie start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, miał łatwy pierwszy pojedynek w Hiszpanii, a w drugim zwyciężył walkowerem. Damian przegrał z nim o włos, mimo zmęczenie trzema wcześniejszymi walkami – powiedział Grzegorz Proksa.

Trener kadry narodowej wskazał też na inne ciekawe pojedynki - między innymi Jarosława Iwanowa (57 kg) z triumfatorem zawodów Walijczykiem Harrisem-Allenem Owainem, Michała Jarlińskiego (75 kg) w finale z Tajwańczykiem Chia-Wei Kanem i Bartłomieja Rośkowicza (63,5 kg) z Mistrzem Świata Uzbekiem Ruslanem Abdullayevem.

- Wymienione walki, mimo nieznacznych przegranych, przyniosły wiele plusów. Nasi zawodnicy nie są jeszcze w pełni formy, tym bardziej cieszy, że mimo zmęczenia pracą na obozach potrafią rywalizować z najlepszymi. Dodatkowo, 99 procent pojedynków wygrywają ostatnimi rundami, co pokazuje, że podstawowy cel zgrupowań został wykonany – ocenił Grzegorz Proksa.

12-osobowa reprezentacja Polski od poniedziałku trenuje na międzynarodowym zgrupowaniu, razem m.in. z bokserami z takich krajów jak: Uzbekistan, Indie, Palestyna, Filipiny, Kirgistan, Trynidad i Tobago, Szwecja, Portoryko, Meksyk, Rumunia i Hiszpania.

 

Zdjęcie: Polski Związek Bokserski

Artykuły powiązane