Bokserzy sprawdzą swoje możliwości przed ME i kwalifikacjami olimpijskimi

Bokserzy sprawdzą swoje możliwości przed ME

Czterech reprezentantów Polski wystąpi od czwartku do soboty (21-23 marca) w międzynarodowym turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie.

Zbliżające się zawody na Litwie będa jedną z ostatnich prób generalnych przed bokserskimi Mistrzostwami Europy oraz kwalifikacjami olimpijskimi do igrzysk w Paryżu. W turnieju w Kownie wystąpi czterech naszych kadrowiczów - Paweł Brach 57 kg, Mateusz Urban 71 kg, Michał Jarliński 75 kg oraz Oskar Safaryan +92 kg.

- Planowany był również start Nikolasa Pawlika w kategorii 51 kg i Jakuba Straszewskiego w wadze 86 kg, ale niestety obaj się rozchorowali – powiedział Grzegorz Proksa, trener kadry narodowej Biało-Czerwonych.

Turniej poświęcony jest Algirdasowi Socikasowi, litewskiemu bokserowi wagi ciężkiej, walczącemu w barwach ZSRR, który był dwukrotnym mistrzem Europy (1953, 1955).

Nasi pięściarze przygotowują się do Mistrzostw Europy, które w drugiej połowie kwietnia odbędą się w Sarajewie oraz do majowych światowych kwalifikacji olimpijskich, których gospodarzem będzie Bangkok. Przypomnijmy, że największa imprez czterolecia odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. 

- Chcemy wybrać najmocniejszy skład na kwalifikacje, stąd obecność nowych zawodników w porównaniu do turnieju eliminacyjnego we włoskim Busto Arsizio – dodał Grzegorz Proksa.

We Włoszech nie boksował nikt w porównaniu do wyżej wymienionej grupy zawodników. W kategoriach olimpijskich wystąpią w Kownie: Paweł Brach, Mateusz Urban, Oskar Safaryan, zaś pod kątem ME rywalizować będzie Michał Jarliński.

We wspomnianym Busto Arsizio kwalifikacje olimpijskie wywalczyły trzy Polki - Aneta Rygielska (66 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Julia Szeremeta (57 kg). Wcześniej przepustkę do Paryża wywalczyła Anhelina Łysak, która podczas lutowych mistrzostw Europy seniorów w Bukareszcie wywalczyła brązowy medal. Również trzecią pozycję zajmuje aktualnie w rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling).

 

Zdjęcie: Polski Związek Bokserski

Artykuły powiązane