Boks: kadra juniorów rywalizuje na Litwie

Boks: kadra juniorów rywalizuje na Litwie

W Wilnie odbywa się międzynarodowy turniej juniorski im. Danasa Pozniakasa. Dla Biało-Czerwonych start na Litwie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów.

Spośród naszych bokserów na słowa uznania zasługuje Rafał Marcinek (75 kg), który awansował do strefy medalowej. - W walce ćwierćfinałowej Rafał wskazaniem sędziów wygrał z Ukraińcem Danylo Suprovychem. Niestety na tym samym etapie Igor Sułek (60 kg) przegrał przed czasem z Ukraińcem Oleksandrem Vasko – powiedział Dariusz Kochanowski, trener kadry narodowej juniorów. Na Litwie z reprezentacją jest również Patryk Rostkowski, szkoleniowiec współpracujący z Polskim Związkiem Bokserskim.

Rafał nie będzie jedynym reprezentantem Polski walczącym o finał. W tej samej fazie turnieju znaleźli się bowiem: Norbert Parkosz (51 kg), który będzie się mierzyć Włochem Sashą Mencaronim, Mateusz Szczoczarz (51 kg), który powalczy z Ukraińcem Andrijem Bilenko oraz Patryk Kluska (92 kg), którego rywalem będzie inny zawodnik z Półwyspu Apenińskiego - Aharow Corowa.
 
Szansę na dołączenie do tego grona mają również nasi dwaj przedstawiciele w kategorii 63,5 kg - Miłosz Korcyl i Maciej Marchel, którzy czekają na wyłonienie swoich ćwierćfinałowych rywali.
 
Zawody w Wilnie są poświęcone pamięci Danasa Pozniakasa, litewskiego boksera walczącego w barwach ZSRR w wadze półciężkiej, mistrza olimpijskiego z 1968 roku i trzykrotnego mistrza Europy. Co ciekawe, w finale ME w 1963 roku Danas przegrał ze Zbigniewem Pietrzykowskim. Po zakończeniu kariery był sędzią bokserskim.

Dla "Biało-Czerwonych" zawody w Wilnie są ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Juniorów w Chorwacji. Rywalizacja o tytuły na Starym Kontynencie odbędzie się w dniach 4-14 kwietnia w chorwackim mieście Porecz.

 

Zdjęcie: Polski Związek Bokserski

Artykuły powiązane