Bartosz Kuroś w finale bokserskich Mistrzostw Europy Kadetów

boks kadeci

Bartosz Kuroś (Stal Rzeszów, 70 kg) powtórzył sukces Zuzanny Gołębiewskiej (RUSHH Kielce, 54 kg) i awansował do finału Mistrzostw Europy Kadetów, które odbywają się w Sarajewie. Brązowy medal wywalczyła Wiktoria Kustosz (Kocemba Boxing Team Nowy Sącz, 60 kg).

W drugiej serii pojedynków półfinałowych Bartosz Kuroś nie dał żadnych szans Chorwatowi Dominikowi Paliciowi. Polak wygrał pierwszą rundę 5:0, a w drugiej – po kolejnym liczeniu rywala (już równo z gongiem) – sędzia przerwał walkę. W niedzielę o złoty medal Bartosz Kuroś będzie boksować z Rosjaninem Prokhorem Startsevem.

W Sarajewie przygotowania kadetów są koordynowane przez głównego trenera Dariusza Kochanowskiego, wspieranego przez trenerów Cezarego Rzepnickiego i Tomasza Mroza.

Wcześniej cieszyliśmy się z sukcesu Zuzanny Gołębiewskiej (RUSHH Kielce), brązowej medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Kadetów. W półfinale Polka pokonała Litwinkę Jelizavetę Jakimovą i o tytuł Mistrzyni Europy młodsza siostra Bartosza Gołębiewskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski, powalczy z Rosjanką Kristiną Borisenko.

Bardzo dobrze w stolicy Bośni i Hercegowiny zaprezentowała się również Wiktoria Kustosz, która rok temu – mając 14 lat – sięgnęła po Wicemistrzostwo Europy Młodziczek. Teraz wywalczył brąz ME Kadetów, potwierdzając swoje nieprzeciętne możliwości!

 

Zdjęcie: Polski Związek Bokserski


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane