W środę ruszają Mistrzostwa Europy w badmintonie

Mistrzostwa Europy w badmintonie

Sport Arena im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi będzie areną zmagań Mistrzostw Europy w badmintonie, które startują już 14 lutego.

Wydarzenie będzie ostatnią szansą w kalendarzu Badminton Europe, pozwalającą zdobyć kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

– To gra, w którą chyba każdy z nas choć raz w życiu grał. Teraz łodzianie będą mogli zobaczyć jak w tym sporcie radzą sobie najlepsze zawodniczki i zawodnicy Europy. Wśród nich będzie oczywiście polska reprezentacja, za którą mocno trzymamy kciuki. Będą też Duńczycy, którzy nieprzerwanie od pierwszych mistrzostw, czyli od 2006 roku zdobywają złote medale. Liczymy więc na wysoki poziom i fajne emocje. Tym bardziej, że punkty zdobyte na mistrzostwach liczyć się będą w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich. Po raz kolejny to z Łodzi prostą drogą można pojechać do Paryża – powiedziała wiceprezydent Miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Podczas europejskiego czempionatu zobaczymy:

  • w rywalizacji mężczyzn: Polska (gospodarz turnieju), Dania (poprzedni zwycięzca) oraz zwycięzcy 6 grup eliminacyjnych: Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Szkocja, Turcja;
  • w rywalizacji kobiet (analogicznie jak w przypadku mężczyzn): Polska, Dania, Anglia, Francja, Holandia, Niemcy, Czechy, Ukraina.

Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport.

Artykuły powiązane