ME w badmintonie: Polacy na razie bez zwycięstwa

ME w badmintonie

Bez polskich sukcesów przebiegają mistrzostwa Europy w badmintonie, które od poniedziałku odbywają się w niemieckim Saarbruecken. Mikołaj Szymanowski szybko odpadł z rywalizacji singlistów, a Robert Cybulski i Kornelia Marczak przegrali pierwszy mecz w grze mieszanej. Być może złą passę przerwą nasi debliści i jedyna singlistka – Wiktoria Dąbczyńska.

W polskiej reprezentacji na ME znalazło się ogółem dziesięciu zawodników: obok singlistów Wiktorii Dąbczyńskiej i Mikołaja Szymanowskiego oraz pary mieszanej Roberta Cybulskiego i Kornelii Marczak, także pary deblowe: Anastasia Khomich i Daria Zimnol, wspomniany już Cybulski i Szymon Ślepecki, Jakuba Melaniuk i Wiktor Trecki oraz Marczak i Paulina Hankiewicz.

Jako pierwszy na kort wyszedł Mikołaj Szymanowski (SKB Suwałki), który w I rundzie przegrał niestety 21:17, 17:21, 13:21 z Holendrem Joranem Kweekelem. Co ciekawe obaj spotkali się też w I rundzie poprzednich ME w Madrycie, w 2022 roku. Wtedy również zawodnik z Niderlandów był górą, a doszedł do III rundy. Tytułu w rywalizacji singlistów broni Duńczyk Viktor Axelsen.

Niestety, Saarbruecken nie okazało się szczęśliwe także dla naszej pary mieszanej. Robert Cybulski i Kornelia Marczak zakończyli rywalizację na I rundzie po porażce 10:21, 14:21 z Anglikami Marcusem Ellisem i Lauren Smith, wicemistrzami Europy z 2021 roku, z Kijowa, którzy na zeszłorocznych 3ME byli rozstawieni z numerem jeden, ale wówczas odpadli w ćwierćfinale. Na poprzednim czempionacie w mikście reprezentowali nas Paweł Śmiłowski i Wiktoria Adamek, którzy doszli do II rundy. Tytułu bronią Niemcy Mark Lamsfuß i Isabel Lohau.

W Niemczech wystąpią jeszcze cztery pary deblowe: Cybulski i Ślepecki  zmierzą się z angielską parą Callum Hemming - Ethan Van Leeuwen, Jakub Melaniuk i Wiktor Trecki z Czechami Vitem Kuliskiem i Tomasem Svejdą, Anastazja Chomicz i Daria Zimnol z Francuzkami Teą Margueritte i Flavią Vallet, a Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak z Hiszpankami Paulą Lopez i Lucią Rodriguez.

Wiktoria Dąbczyńska przystąpi do rywalizacji singlistek od II rundy, a jej rywalką będzie Francuzka Leonice Huet.

Ogółem Polacy zdobyli  na mistrzostwach Europy w badmintonie 10 medali: jeden złoty, dwa srebrne i siedem brązowych. Jedynymi naszymi mistrzami kontynentu są Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak, którzy w 2012 roku wywalczyli złoto w grze mieszanej.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane