Badmintonowe Mistrzostwa Polski Elity czas zacząć!

Badmintonowe Mistrzostwa Polski

Czołowi polscy badmintoniści nie mają nawet chwili wytchnienia. W zeszłym tygodniu rywalizowali w Drużynowych Mistrzostwach Europy, a już w ten weekend staną do walki o indywidualne tytuły w kraju.

W zeszłym tygodniu w Łodzi trwały drużynowe zmagania o tytuł Drużynowego Mistrza Europy w rywalizacji kobiet oraz mężczyzn. Polskie ekipy skorzystały ze statusu gospodarza turnieju i mimo niskiego rankingu przystąpiły do walki o medale na Starym Kontynencie. "Biało-Czerwoni" nie wyszli co prawda z grupy, ale zaprezentowali się z dobrej strony w starciach z bardziej utytułowanymi zespołami. Czołowo przedstawiciele tej dyscypliny w kraju nie mogą jednak liczyć na zasłużony wypoczynek. W ten weekend powalczą bowiem na krajowym podwórku w ramach 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w Badmintonie.

Zawody odbywają się w podwarszawskich Ząbkach w Hali Sportowej przy SP nr 2. W Ząbkach pojawią się najlepsi badmintoniści z całego kraju. Do walki o medale stanie aż 151 zawodników. W grze pojedynczej mężczyzn tytułu bronić będzie Dominik Kwinta. Do obrony tytułu mistrzyni Polski w grze pojedynczej kobiet nie stanie Joanna Podedworny, która jest kontuzjowana. Pula nagród wynosi 50 000 zł. Nagrodą specjalną dla najlepszej polskiej singlistki będzie Toyota Yaris Style.

Cały turniej można oglądać na żywo na oficjalnym, związkowym kanale YouTube: https://www.youtube.com/@pzbad


Agenda turnieju

Piątek 23.02.2024 r.
godz. 9.00 –  rozpoczęcie gier

Sobota 24.02.2024 r.
godz. 10.00 – kontynuacja gier – pojedynki ćwierćfinałowe
godz. 16.00 – pojedynki półfinałowe

Niedziela 25.02.2022 r.
godz. 10.00 – pojedynki finałowe
po zakończeniu gier dekoracja

 

Zdjęcie: PZBAD

Artykuły powiązane