46. ORLEN Polish Open rozstrzygnięty

46. ORLEN Polish Open

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie. ORLEN Polish Open 2024 za nami! To najważniejsza po Drużynowych Mistrzostwach Europy impreza w polskim badmintonie.

W zawodach wzięło udział 365 zawodników aż 40 krajów. W puli nagród wydarzenia, które odbywało się Hali Centrum Sportu Wilanów było 15000$. Trzydniowe kwalifikacje były areną zaciętych pojedynków, gdzie zawodnicy z całego świata pokazali nie tylko swoją technikę, ale także niezwykłą wytrzymałość. Wiele spotkań rozstrzygało się w trzech setach, co świadczy o wyrównanym poziomie imprezy i silnej konkurencji.

Najlepiej spośród biało-czerwonych spisał się kobiecy debel. Kornelia Marczak i Paulina Hankiewicz zmierzyły się w ćwierćfinale ze Szwedkami, którym uległy 18-21, 18-21. Pozostali Polacy odpadli w 1/8 finału gier podwójnych, a w grach pojedynczych nie zakwalifikowali się do turnieju głównego.

Reprezentanci aż sześciu państw awansowali do finału: Anglii, Danii, Indii, Kanady, Singapuru i Tajwanu. Duńczycy zagrali w aż trzech finałach, wygrywając jeden – singla męskiego. W finale gry podwójnej mężczyzn musieli uznać wyższość Hindusów natomiast w finale debla żeńskiego Chińskiego Tajpej. W dwóch finałach oglądaliśmy reprezentantów Indii. Bardzo ciekawy trzysetowy pojedynek stoczyły Hinduskie singlistki. Miksta wygrali Kanadyjczycy.

Wyniki meczów finałowych ORLEN Polish Open

Gra pojedyncza mężczyzn:
Victor Ørding KAUFFMANN (Dania) - Jia Heng Jason TEH (Singapur) 21-16, 20-22, 25-23

Gra podwójna mężczyzn:
William Kryger BOE / Christian Faust KJÆR (Dania) - M.R. ARJUN / Dhruv KAPILA (Indie) 21-15, 21-23, 19-21

Gra pojedyncza kobiet:
Anupama UPADHYAYA (Indie) - Tanya HEMANTH (Indie) 16-21, 14-21

Gra podwójna kobiet:
HSU Yin-Hui / LIN Jhih Yun (Chiński Tajpej) - Amalie Cecilie KUDSK / Signe SCHULZ (Dania) 21-15, 21-16

Gra mieszana:
Ty Alexander LINDEMAN / Josephine WU (Kanada) -  Callum HEMMING / Estelle VAN LEEUWEN (Anglia) 21-16, 22-20

 

Zdjęcie: UM Warszawa

Artykuły powiązane