W Radomiu odbędzie się trzeci turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy

Amp Futbol Ekstraklasa

Amp Futbol Ekstraklasa po raz pierwszy zawita do Radomia. W najbliższy weekend odbędzie się trzeci tegoroczny turniej, który wyłoni mistrza Polski.

Piętnastu graczy z PZU Amp Futbol Ekstraklasy wzięło udział w Mistrzostwach Europy 2024, które odbyły się od 1 do 8 czerwca w Evian we Francji. Ostatecznie Polacy turniej zakończyli na najniższym stopniu podium, a w meczu o 3. miejsce pokonali po ciężkim meczu reprezentację Anglii 1:0. 

Chociaż turniej kosztował naszych reprezentantów sporo sił, to czasu na regenerację dużo jednak nie będzie, bowiem już w najbliższy weekend nasi kadrowicze i nie tylko przystąpią do rywalizacji o ligowe punkty.

Największą liczbą reprezentantów Polski w swoim składzie mogą poszczycić się mistrzowie oraz wicemistrzowie Polski – Wisła Kraków i TSP Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, którzy na turnieju w Radomiu rozegrają po trzy mecze. Bezpośredniego pojedynku między tymi dwiema drużynami co prawda tym razem nie będzie, ale z całą pewnością emocji w Radomiu nie zabraknie. 

Wisła Kraków do turnieju w Radomiu przystąpi z pozycji lidera. „Biała Gwiazda” jako jedyna drużyna może poszczycić się kompletem zwycięstw, ma również imponujący bilans bramek – 39 strzelonych i tylko 3 stracone i dorobek ten na pewno będzie chciała poprawić. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka ją już w meczu otwarcia, w którym zmierzy się z trzecim w tabeli Śląskiem Wrocław. 

Klub z Wrocławia czuje na plecach oddech Legii Warszawa oraz Warty Poznań, z którymi walczy o miejsce w pierwszej czwórce, więc będzie starał się urwać punkty faworyzowanej Wiśle. Wrocławianie będą chcieli również zmazać plamę po wysokiej porażce 1:7 na pierwszym turnieju, więc mecz otwarcia zapowiada się bardzo atrakcyjnie. 

Zgodnie z regulaminem, po IV turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy, rozgrywki podzielone zostaną na dwie grupy – w pierwszej z nich drużyny rywalizować będą o miejsca 1-4, w drugiej o miejsca 5-8. O ile Wisła Kraków i Podbeskidzie Kuloodporni są praktycznie pewni udziału w grupie „mistrzowskiej”, o tyle o dwa kolejne miejsca rywalizacja będzie bardzo zacięta. 

Po dwóch turniejach bliżej grupy pierwszej jest Legia Warszawa, która zajmuje 4. pozycję w tabeli. W nadchodzącym turnieju Legię czekają trudne mecze, bowiem „Wojskowi” zmierzą się ze Śląskiem, gospodarzem – Radomiakiem Radom oraz Podbeskidziem. Do drużyny z Warszawy dołączy jednak czterech bardzo ważnych zawodników – reprezentantów Anglii, którzy na poprzednim turnieju byli nieobecni z powodu zgrupowania swojej kadry narodowej - Jamie Tregaskiss, Martin Heald, Thomas Atkinson oraz Rhyce Ramsden. 

W trudnej sytuacji jest Warta Poznań, która wypadła poza pierwszą czwórkę, a w Radomiu będzie miała do rozegrania aż cztery mecze. O ile w meczu z Pokrową Lwów poznaniacy będą faworytem, o tyle pozostałe trzy mecze – z Legią, Śląskiem i Podbeskidziem będą z gatunku tych zaciętych. 

Zadowolona ze swojej postawy po ostatnim turnieju może być Stal Rzeszów, która występując w roli gospodarza potrafiła urwać punkty faworyzowanej Legii oraz Warcie. Podczas turnieju w Radomiu rzeszowianie będą liczyć na kolejne zdobycze punktowe i patrząc na terminarz – mają na to szanse. 

Z kolei na pierwsze punkty w sezonie nadal czeka jeden z dwóch debiutantów – Radomiak Radom, który w roli gospodarza rozegra trzy mecze – ze Stalą, Legią oraz Podbeskidziem. 

III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy odbędzie się w weekend 22-23 czerwca na stadionie przy ul. Michałowskiej 22a. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane