AMP Futboliści jadą na Euro

Amp Futbol

AMP Futboliści ruszają na Mistrzostwa Europy do Francji. Rywalizację rozpoczną 2 czerwca. Podopieczni Dmytro Kameko zapowiadają walkę o najwyższe cele.

- Dwa lata temu dokonaliśmy zmiany sztabu, przyszedł do nas trener Dima Kameko, zasłużony szkoleniowiec futsalu. Chcieliśmy po latach rozwoju dać nowy impuls. Gdy rozmawialiśmy o tej koncepcji, musiał paść cel. Powiedziałem, że celem jest finał tego właśnie Euro. Dwa razy byliśmy w półfinale, a w finale jeszcze nie udało nam się zagrać. Dima powiedział: „jak to, tylko finał ma być celem? Jak już się gra, to walczy się o złoto”. To mnie przekonało, by go zatrudnić. Uważam, że jesteśmy w dwójce faworytów tego turnieju – powiedział na konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Ampfutbolu, Mateusz Widłak.

Deklarację tę potwierdza sam selekcjoner. - Plan minimum? Potwierdzić wysoki poziom. Ostatnie mistrzostwa Europy w naszym wykonaniu to brąz i to możemy uznać za cel minimalny, ale prezes już powiedział, że musimy grać o złoty medal. To jest nasz cel. Nie chcę po Euro szukać wymówek, jeśli coś pójdzie nie tak – deklaruje Dmytro Kameko.

Mistrzostwa Europy w ampfutbolu rozpoczną się 1 czerwca. W meczu otwarcia Francja zagra z Ukrainą o godzinie 18:00. Następnego dnia do rywalizacji przystąpią Polacy. 2 czerwca o 12:00 zagrają z Grecją, następnie 3 czerwca o 16:00 ze Szkocją, zaś 24 godziny później z Niemcami. 6 czerwca rozpocznie się faza pucharowa, którą zwieńczy finał 8 czerwca o godzinie 17:00.

 

Zdjęcie: materiał prasowy


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane