ŻTC BIKE RACE wystartuje w połowie kwietnia w Grójcu

ŻTC BIKE RACE wystartuje w połowie kwietnia w Grójcu

Organizatorzy ŻTC BIKE RACE, największego w kraju cykl zawodów kolarstwa szosowego dla mastersów, zaprezentowali kalendarz startów na 2024 rok. Tegoroczne zmagania zaczynają się 14 kwietnia w Grójcu, a kończą 15 września finałem w Żyrardowie.

Tradycyjnie ŻTC BIKE RACE będzie się składać z dwóch odrębnych cykli - SUPER PRESTIGE i FIT RACE, podzielonych na kategorie wiekowe. W ramach FIT RACE, poza klasyfikacją indywidualną przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa, do której będą zaliczane zsumowane wyniki pięciu najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Finał rywalizacji odbędzie się w Żyrardowie.

Podtrzymana zostaje zeszłoroczna formuła dotycząca klasyfikacji generalnej. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 10 etapach cyklu w sezonie 2023. Dodatkowo, na finale uczestnicy z kategorii M20, M30, M40, M50 i RED SUPER PRESTIGE zostaną podzieleni na dwa peletony startowe, zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce, obliczonej po 10 (z 11 planowanych) etapach, wystartują w PELETONIE MISTRZÓW. Pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. Punkty zdobywane w PELETONIE MISTRZÓW i PELETONIE NOSTALGII zostały podwojone i są przyznawane w kolejności OPEN.

 

Niedawno organizatorzy zawodów opublikowali kalendarz startowy na rok 2024. Prezentuje się on następująco:

ETAPY I CZĘŚCI CYKLU:

GRÓJEC- 14 kwietnia (niedziela)

ZDUŃSKA WOLA GATTA PRESTIGE RACE – 28 kwietnia (niedziela) - pierwszy raz w cyklu)

RADZYMIN – 11 maja (sobota) - pierwszy raz w cyklu

MIŃSK MAZOWIECKI XVI MEMORIAŁ RAWSKIEGO - 12 maja (niedziela)

GARWOLIN - 19 maja (niedziela)

OPOCZNO - 2 czerwca (niedziela)

WISKITKI - 8 czerwca (sobota)

ŻYCHLIN -9 czerwca (niedziela)

SEROCK – 28 lipca niedziela

BIAŁA RAWSKA – 4 sierpnia (niedziela)

GÓRA KALWARIA – 24 sierpnia (sobota)

WARKA – 25 sierpnia (niedziela)

 

FINAŁ CYKLU

ŻYRARDÓW- 15 września (niedziela)

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Artykuły powiązane