Znamy kolarskich mistrzów Polski wśród nauczycieli i wykładowców

kolarstwo

W niedzielę rozegrano IV Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców. Zawody rozegrano w Opocznie w województwie łódzkim. Podczas rywalizacji odbył się 6. etap ŻTC BIKE RACE oraz Memoriał Marka Galińskiego.

Zawodnicy rywalizowali na trzydziestokilometrowej rundzie. Kategorią memoriałową była M30 SUPER PRESTIGE jej zwycięzcą został Tomasz Jaworski (FABRYKAROWEROW.COM) i to on ubrał koszulkę Mistrza Memoriału Marka Galińskiego. Tuż za nim na mecie byli Hiszpan – Gabriel Girau (Mazowieckie Stowarzyszenie Kolarskie) oraz Tomasz Krupiński.

Niezwykle ciekawie wyglądała rywalizacja w ramach IV Mistrzostw Polski Nauczycieli i Wykładowców, zmagania mężczyzn podzielono na cztery kategorie wiekowe. W kategorii do 35 lat, triumfował Paweł Słomka z Golubia-Dobrzynia, 36-45 lat zwyciężył Łukasz Kofin, reprezentujący Niepubliczną Szkołę Podstawową w Zelkowie, w kategorii 46-55 lat najlepszy był Jacek Musiał - Hanton - Szkoła Języków Obcych, zaś wśród zawodników powyżej 55 lat najszybciej na mecie zjawił się Filip Bogacki z Warszawy. Jako pierwsza przysłowiową kreskę wśród pań przecięła reprezentantka gospodarzy Agnieszka Fijałkowska.

– 6. etap ŻTC BIKE RACE 2024 za nami, w Opocznie zawodnicy rywalizowali nie tylko o punkty w ramach SUPER PRESTIGE i FIT RACE, ale też uczcili pamięć wybitnego kolarza Marka Galińskiego. Ten etap to jednak już historia. Przed nami wyścigi w Wiskitkach i Żychlinie, które dla wielu będą ostatnim przetarciem przed Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego  – mówi dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

 

Zdjęcie: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane