Za miesiąc święto lekkiej atletyki we Włocławku

lekkoatletyka

22 i 23 czerwca na stadionie we Włocławku odbędzie się wielkie święto lekkiej atletyki. To właśnie wtedy rozegrany zostanie Nestle Cup dla uczestników programu Lekkoatletyka dla Każdego!, który w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia istnienia.

Od powołania do życia programu Lekkoatletyka dla Każdego! przez różne formy aktywności organizowanych w jego ramach przewinęło się już blisko milion dzieci. Za miesiąc kolejnych ponad 670 uczestników z 16 województw weźmie udział w wielkim tegorocznym finale cyklu.

– Wracamy do miasta, które jest z nami niemal od zawsze. Pierwsze duże letnie zawody dla dzieciaków zorganizowaliśmy właśnie na stadionie przy Chopina we Włocławku w roku 2015. Później wracaliśmy tutaj niejednokrotnie, mamy wsparcie od lokalnych struktur lekkoatletycznych. To nieoceniona pomoc i cieszę się, że w roku jubileuszowym dla projektu ponownie dzieciaki wystartują na stadionie we Włocławku – mówi główny koordynator projektu Sebastian Chmara.

W tym roku finał Nestle Cup będzie miał charakter dwuwymiarowy. Pierwszego dnia rozegrany zostanie Puchar Mistrzów. Przewidziano trzy konkurencje – skok o tyczce, chód sportowy oraz bieg z przeszkodami.

– Chcemy, żeby wielkie gwiazdy stawały się idolami młodzieży. Dzieciaki, które przyjadą do Włocławka, nie mają szansy pamiętać sukcesów Korzeniowskiego czy Pyrek. Nam zależy, żeby przybliżyć im te postacie. To wybitne osobowości, które nadal powinny być wzorem dla młodego pokolenia sportowców. Gdy we Włocławku będą startować 12-13 letni tyczkarze, to radą służyć im będzie multimedalistka światowych imprez Monika Pyrek. Podczas chodu na mecie czekać będzie na nich Robert Korzeniowski, żywa legenda nie tylko polskiej, ale i światowej lekkiej atletyki. To ma być dla tych dzieci dodatkowa motywacja do uprawiania sportu – mówi Chmara.

Drugi dzień zawodów to Ogólnopolski Finał Lekkoatletyki dla Każdego! Nestlé Cup Włocławek 2024. Z okazji obchodów 10-lecia Ldk! powstał e-book, który nie tylko dostarcza rodzicom niezbędną wiedzę na temat zasad odpowiednio zbilansowanej diety, ale również zachęca ich do wspierania budowania prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

Zdjęcie: Tomasz Kasjaniuk / PZLA


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane