W Zduńskiej Woli odbył się drugi etap ŻTC BIKE RACE

kolarstwo

28 kwietnia w Zduńskiej Woli odbył się drugi etap cyklu kolarstwa szosowego ŻTC BIKE RACE. Na starcie zlokalizowanym przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym stawiło się ponad dwustu kolarzy.

Zawodnicy ścigali się na rundzie o długości 29,2 kilometra. Najmłodsze kategorie, jadące najdłuższy dystans miały do pokonania, nieco ponad 90 kilometrów. Tym samym w kategorii kobiet najszybsza była Magdalena Kizerwetter-Świda z JB Rowery przed Magdaleną Chmielewską (Zośka Cycling Team) oraz Karoliną Skłodowską (WBD BIKE TEAM). W M20 SUPER PRESTIGE zwyciężył Wojciech Zieliński, reprezentujący barwy STREFASPORTU.PL WALBET team, który o niemal minutę był szybszy od Łukasza Jaromina i Macieja Pietrzaka, zeszłorocznego zwycięzcy całego cyklu. W M30 po etapowy triumf sięgnął Damian Miela (STREFASPORTU.PL WALBET team), drugi był Jan Baran (RETRO TEAM), a trzeci Mateusz Korycki (KK Żychlin). W kategorii RED, zawodników starszych, ale jadących pełny dystans zwyciężył Peter Nowacki z OŚKI Warszawa.

– W niedzielę doszło do reaktywacji kolarskiej rywalizacji w Zduńskiej Woli, gdzie przed laty odbywał się w tym mieście GATTA PRESTIGE RACE. Dziękuje władzom miasta oraz lokalnym Klubom Kolarskim, dzięki którym mogliśmy reaktywować tę bardzo udaną imprezę. Teraz przed nami, krótki odpoczynek związany z majówką przerwą, a już za dwa tygodnie czeka nas weekend z ŻTC BIKE RACE, w sobotę po raz pierwszy ścigamy się będziemy w Radzyminie, dzień później czeka nas tradycyjny Memoriał Feliksa Rawskiego w Mińsku Mazowieckim – zapowiada dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE, Wojciech Pawelec.

 

Zdjęcie: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane