W sobotę finał Nestlé Cup 2024

lekkoatletyka Nestle Cup

23 czerwca odbędzie się finał ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!” (Ldk!) – Nestlé Cup 2024, w ramach którego ponad 700 młodych sportowców z Polski weźmie udział w zaciętej rywalizacji na stadionie we Włocławku.

W finale Nestlé Cup we Włocławku wezmą udział młodzi adepci „królowej sportu” z każdego województwa, wyłonieni w regionalnych eliminacjach. To niezwykłe wydarzenie, koronujące kilkumiesięczny cykl działań promujących lekkoatletykę oraz aktywny tryb życia wśród młodzieży poprzez serię inicjatyw sportowych. Podczas zawodów rozegrane zostaną konkurencje lekkoatletyczne między innymi biegi na dystansach od 60 m do 1000 m, chód, skoki w dal i wzwyż, rzuty kulą i oszczepem. Tegoroczne wydarzenie zyska wyjątkowy charakter również poprzez obecność gwiazd sportu. 22 czerwca uczestnicy staną do rywalizacji w trzech konkurencjach, rozegranych w ramach Pucharu Mistrzów: skok o tyczce, chód sportowy oraz bieg z przeszkodami, podczas których wysiłki najmłodszych sportowców będą wspierać Robert Korzeniowski, Paweł Wojciechowski oraz Robert Malinowski. 23 czerwca odbędzie się właściwy finał Ldk! - zawody Nestlé Cup, podczas którego na uczestników poza rywalizacją sportową, czekać będzie moc atrakcji.

Poza czysto sportową misją, Nestlé Cup ma również na celu podnoszenie świadomości dotyczącej kompleksowego podejścia do kwestii kondycji fizycznej i stosowania zasad zbilansowanej diety, ponieważ zgodnie z myślą przewodnią programu są to kwestie nierozłączne. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na ten temat podczas wykładu o prawidłowym odżywianiu przygotowanym przez zespół specjalistów z Nestlé Polska dla trenerów PZLA.

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane