W niedzielę kolarskie Mistrzostwa Polski dla nauczycieli

kolarstwo

2 czerwca odbędą się IV Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zmagania o tytuł najszybszego belfra odbędą się podczas szóstego etapu ŻTC BIKE RACE 2024. Zawody będą także okazją do wspomnienia wybitnego kolarza z tamtego regionu Marka Galińskiego.

Wyścig w Opocznie będzie miał wiele wymiarów, jednym z nich będzie wspomnienie urodzonego w tym mieście Marka Galińskiego, który był dziewięciokrotnym mistrzem Polski Cross Country (2000, 2004−2011) i czterokrotnym w maratonie MTB (2006−2007, 2009−2010), dziesięciokrotnym zwycięzcą klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzecim zawodnikiem mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, czterokrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotnym uczestnikiem mistrzostw świata i Europy. Galiński zginął w wypadku samochodowym. Memoriałową kategorią będzie rywalizacja w ramach kategorii M30 wyścigu SUPER PRESTIGE. Po raz czwarty opoczyńska ziemia stanie się także areną zmagań dla najlepszy kolarzy wśród pracowników oświaty.

Wszystko to na nowej, poprawionej trasie. Start i meta ul. św. Marka, następnie ulicą Inowłodzką prosto, po pokonaniu wiaduktu nad torami skręt w prawo na Kruszewiec. Przez Kruszewiec prosto do drogi poprzecznej, w którą skręt w prawo i po przejechaniu nad torami skręt w lewo drogą z Trzęsawicy do Idzikowic - skręt w lewo do Brzuze. Po skręcie w prawo przez Giełzów. W Radzicach Dużych skręt w prawo i przez Świerczynę, Trzebinę do Zameczku, gdzie skręt w prawo w kierunku na Opoczno. Następnie przez Wolę Załężną, wjazd do Opoczna ulicą Staromiejską. Ze Staromiejskiej skręt w prawo w Batorego i w lewo w Kwiatową, następnie skręt w prawo w ulicę św. Marka gdzie będzie meta.

– W długi majowo-czerwcowy weekend zapraszamy wszystkich do Opoczna, gdzie odbędzie się szósty etap tegorocznych zmagań ŻTC BIKE RACE. To nie tylko okazja do zdobycia punktów w naszym cyklu, ale także walka o mistrzostwo Polski dla nauczycieli i wykładowców. Zapowiada się niezłe ściganie, tym bardziej, że dokonaliśmy korekty trasy, dzięki czemu omijamy nienajlepszą nawierzchnie. Widzimy się na starcie w Opocznie – zachęca do udziału w rywalizacji, Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE.

 

Zdjęcie: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane