Varso Tower zdobyte po raz trzeci

Varso Tower

Już po raz trzeci w weekend odbyły się zawody Wbiegnij na Varso Tower. Rywalizację wygrał Japończyk, Ryoji Watanabe. Wśród Pań triumfowała Klaudia Krajewska. Oboje pobili rekord trasy.

6 minut, 44 sekundy i 15 setnych – tyle czasu potrzebował aktualny wicemistrz świata w bieganiu po schodach, Ryoji Watanabe z Japonii, by pokonać prawie 1400 schodów wiodących na metę zawodów Wbiegnij na Varso Tower, zlokalizowaną 230 metrów nad ziemią, na dachu najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Ustanowił tym samym nowy rekord trasy, poprawiając swój własny rezultat sprzed roku o… niecałe półtorej sekundy.

Reprezentant Japonii doskonale czuje się w Varso Tower. Zwyciężył w warszawskim biegu drugi rok z rzędu i ponownie wyprzedził mistrza świata w towerrunningu i światowy numer jeden w tej dyscyplinie, Wai Ching Soh z Malezji. Na najniższym stopniu podium stanął Chorwat, Ivan Vuletić, a na czwartym miejscu zawody ukończył najlepszy z Polaków, Paweł Ruszała.

Rywalizacja kobiet została z kolei zdominowana przez polskie biegaczki. Zwyciężyła Klaudia Krajewska z czasem 8 minut i 43 sekund. W ten sposób dosłownie zmiażdżyła dotychczasowy rekord trasy kobiet, który należał do Japonki Yuko Tateishi i był o ponad pół minuty słabszy. Na drugim miejscu finiszowała Ines Możejko, a trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni pierwszej edycji Wbiegnij na Varso Tower, Iwona Wicha.

Łącznie w trzeciej edycji biegu na Varso Tower wystartowało ponad 700 osób. W kategorii OPEN – z wyłączeniem zawodników i zawodniczek elity sportowej – zwyciężyli Bartek Parkasiewicz i Dominika Ostrowska. Wśród biegaczy znalazła się też liczna grupa osób na co dzień pracujących w kompleksie biurowym Varso Place.