Trwają zapisy do ME Masters w lekkiej atletyce

Trwają zapisy do ME Masters w lekkiej atletyce

Nie tylko lekkoatleci w sile wieku mogą mieć medale mistrzowskich imprez. Już niedługo w naszym kraju odbędą się halowe Mistrzostwa Europy, a następnie Mistrzostwa Europy w maratonie dla kategorii Masters. Jedno i drugie wydarzenie zgromadzi w Toruniu tysiące uczestników z całego świata, a zapisy przyjmowane są tylko do 4 lutego.

Obydwie imprezy sportowe mają charakter otwarty.  Mogą w nich wystartować również zawodnicy spoza Europy, ale o medale zawalczą tylko Europejczycy.

Liczymy, że w obu wydarzeniach wystartuje przynajmniej cztery tysiące sportowców. Do startu w zawodach nie wymagamy licencji ani zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia. Opłata startowa w Mistrzostwach Europy w Maratonie wynosi 65 euro, a w Halowych Mistrzostwach Europy 60 euro za pierwszą konkurencję i po 35 euro za każdą następną. Ilość konkurencji jest dowolna – powiedział Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. 

Wszystkie informacje i zapisy do startu w obu wydarzeniach dostępne są na stronie internetowej emaci2024.com. W Mistrzostwach Europy w Maratonie Masters mogą wystartować wszyscy, którzy najpóźniej 17 marca tego roku ukończą osiemnaście lat. Najlepsi walczyć będą o medale indywidualnie i drużynowo – Do zdobycia jest ponad trzysta medali. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie medal pamiątkowy, a reprezentacja Polski zostanie wyposażona w atrakcyjne okolicznościowe koszulki z orłem na piersiach – zaznacza prezes PZLA Masters.

Toruń nazywany jest stolicą lekkiej atletyki Masters. W ciągu ostatnich dziewięciu lat odbyły się w tym mieście trzy duże imprezy lekkoatletyczne dla weteranów, a zbliżające się będą wydarzeniami nr 4 i 5. Już dziś wiadomo, że zakończą się one sukcesem frekwencyjnym. Na ten moment liczba zgłoszeń na obydwa wydarzenia przekroczyła pół tysiąca. System zgłoszeń zamyka się dokładnie o północy 4 lutego.

Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Arenie Toruń rozpoczną się 17 marca i potrwają do 23 marca. Ostatniego dnia imprezy na ulicach Torunia rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters.

Artykuły powiązane