Stalowe Zawody na Mokotowie

Stalowe Zawody

Stalowe Zawody by Hutnik – Mokotów odbyły się w sobotnie przedpołudnie, jako czwarty etap serii. W tym roku do klasyfikacji generalnej zaliczany jest aż osiem edycji.

W edycji 2024 rywalizacja toczy się w ramach Stalowych Zawodów oraz Zawodów Z PAZUREM, których wyniki z pojedynczych zmagań łączą się ze sobą. Te, które odbyły się w Warszawie były już czwartymi, wcześniej rozegrano je w Legionowie, warszawskim Ursusie oraz Radzyminie.

W założeniu zawody typu cross mają być doskonałą okazją do promocji sportu oraz integracji lokalnej  społeczności. Budują i rozwijają wydolność, wytrzymałość, siłę, moc, szybkość i  koordynację. Łączą w sobie kwintesencję sportów siłowych (podnoszenie ciężarów), gimnastyki (podciągnięcia i wsparcia siłowe na drążkach) i sportów wytrzymałościowych. Zawody mają stanowić doskonałą formą przygotowań także do innych sportów jak biegi  przeszkodowe, kulturystyka, itp.  Zawodnicy startują co kilka minut. O zadaniach do wykonania dowiadują się od organizatorów przed startem. Są one konstruowane z klasycznych zestawów wchodzących w skład treningu crossowego.

Wśród panów triumfował niepokonany w tym sezonie Przemysław Smukowski (Team Sportowe Świry), a tuż za nim uplasowali się Krzysztof Zadrożny (Team Brodaty SQrwiel) oraz Krzysztof Apel. Zaś wśród pań zwyciężyła Dorota Kostynowicz, która pokonała liderkę cyklu Karolinę Wróblewską (Bastion) oraz debiutującą w zawodach tej serii Karolinę Sowę.

Portal infosport.pl jest patronem medialnym cyklu.

 

Zdjęcie: Jan Borys


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane