Przeszkodowy Bieg Hutnika po raz 8.

Bieg Hutnika

Już wkrótce odbędzie się najbardziej industrialny bieg w Europie. Przeszkodowy Bieg Hutnika po raz 8. poprowadzi jego uczestników po zakamarkach pracującej Huty ArcelorMittal Warszawa.

Ten wyjątkowy bieg na stałe wpisał się w krajobraz imprez przygodowo-przeszkodowych w Polsce. Przeszkodowy Bieg Hutnika, bo o nim mowa, nieprzerwanie od pierwszej edycji, z uwagi na swoją atrakcyjną formułę, kusi nie tylko fanów rywalizacji OCR, ale też wszelkiej maści miłośników mocnych wrażeń oraz tych, którzy chcą zwiedzić nieodstępną na co dzień dla osób z zewnątrz Hutę ArcelorMittal Warszawa.

Ograniczona liczba miejsc i pilnie strzeżona tajemnica

Tym razem Huta otworzy swoje wrota dla biegaczy w dniu 6 października (niedziela). Jak co roku grono szczęśliwców będzie ograniczone ze względu na panujące na terenie zakładu przemysłowego restrykcyjne warunki bezpieczeństwa. W Przeszkodowym Biegu Hutnika wystartuje 360 śmiałków, a dystans, który na nich czeka niemal do końca pozostanie tajemnicą!

– Element zaskoczenia to jeden ze znaków rozpoznawczych naszego biegu. Teren Huty to dziesiątki kilometrów nie eksplorowanych przestrzeni, dlatego nigdy nie powtarzamy trasy, uwzględniając nowe fragmenty w kolejnych edycjach. To samo tyczy się dystansu. Szacujemy, że biegacze będą mieli do pokonania od dwunastu do piętnastu kilometrów, ale ostateczne liczby podamy do wiadomości dzień przed zawodami. To ma być niespodzianka – dodał Sławomir Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Szereg atrakcji na trasie

Zawodnicy pokonają między innymi budynek walcowni, który jest zaopatrzony w jedną z najnowocześniejszych linii w Europie, gdzie produkowane są pręty jakościowe i żebrowane. Atrakcji na trasie będzie jednak znacznie więcej.  Biegacze zwiedzą szereg hal, pustostanów, a także zmierzą się z przeszkodami wynikającymi z uksztaltowania terenu (m.in.  doły, hałdy żwiru czy piasku), jak również elementami tamtejszej infrastruktury (m.in. pręty, bloki kamienne).

Śmiałkowie będą startować w kilkunastoosobowych grupach. Warto nadmienić, że cała trasa będzie szczelnie otaśmowana, a na każdej przeszkodzie obecni są wolontariusze. Nie powinno to nikogo dziwić. Huta wytwarza stal nieustannie, w trybie trójzmianowym, dlatego zakład będzie pracować nawet w czasie trwania zawodów. Z tego powodu bezpieczeństwo uczestników jest absolutnym priorytetem organizatorów. 

Co jeszcze czeka uczestników 8. edycji biegu? Na pewno nie zabraknie kąpieli w lodowatej wodzie, czołgania się w błocie pod kolczastymi zasiekami, pokonywania pagórków oraz podciągania. 

Atrakcyjne pakiety i bieg dla najmłodszych

W ramach opłaty startowej każdy uczestnika otrzyma pakiet startowy z koszulką oraz medal i posiłek na mecie. Dla najlepszych przewidziano trofea w formie prawdziwych, wytapianych na miejscu stalowych prętów. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (OPEN dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa. Nagrodzeni będą również najlepsi Mastersi oraz najszybszy warszawiak i warszawianka.

Równolegle toczone będą zmagania najmłodszych na specjalnie przygotowanym dla nich torze przeszkodowym. W Przeszkodowym Biegu Hutniczka mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 15 lat, które pokonają różne dystanse - od 600 do 1600 metrów. Na trasie ustawieni będą wolontariusze, pomagający młodym adeptom biegania w pokonywaniu bardziej wymagających przeszkód. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz weźmie udział w losowaniu nagród-niespodzianek. Zapisy do biegu dzieci prowadzone są pod tym samym linkiem, co dla dorosłych.

 

Zapisy prowadzone są elektronicznie: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/547,viii-przeszkodowy-bieg-hutnika

Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji o samym biegu znajduje się pod adresem: https://www.hutnikwarszawa.pl/bieg-hutnika/o-biegu.html


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

 

Sprawdź ofertę forBET

Artykuły powiązane