Przed nami 77. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

77. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

W sobotę 6 kwietnia odbędzie się 77. edycja Pucharu PKL w narciarstwie alpejskim. Zawody odbędą się na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej i są jedną z najstarszych imprez sportowych w kraju.

Uczestnicy Pucharu PKL rywalizować ze sobą będą w różnych grupach wiekowych. W zawodach udział mogą zgłosić osoby uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i byli zawodnicy z karencją nie krótszą niż 3 lata od zakończenia kariery sportowej.

Każda edycja Pucharu PKL co roku na Kasprowym Wierchu gromadzi miłośników narciarstwa, rywalizacji oraz sportowych wrażeń. Uczestników przyciągają dobre warunki na trasie w Dolinie Gąsienicowej, adrenalina, niepowtarzalne emocje, a także wartościowe nagrody m.in. sezonowy skipass.

- Sezon zimowy w górach powoli dobiega końca. Na Kasprowym Wierchu pozostał już ostatni miesiąc szusowania, warto ten czas dobrze wykorzystać. Dlatego miłośników narciarstwa zapraszamy na 77. edycję kultowych zawodów Pucharu PKL. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej sportowej rywalizacji – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Na Kasprowym Wierchu panują wciąż dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Dlatego proponujemy zabrać narty lub deski snowboardowe i wyruszyć na szusy w Dolinie Gąsienicowej oraz w Goryczkowej. Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu trwa najdłużej w Polsce, poszusujemy tutaj jeszcze przez weekend majowy.

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to zawody narciarskie cieszące się ogromną tradycją. To również jedna z najstarszych imprez sportowych narciarskich w Polsce. Pierwsza ich edycja została rozegrana 1945 roku i choć od tamtego czasu minęło 77 lat, to są osoby, które pamiętają premierowe starty, a nawet od początku brali udział w rywalizacji o Puchar PKL.

Początkowo trasa, na której rywalizowali ze sobą zawodnicy, przebiegała z Kasprowego Wierchu nartostradą do Kuźnic. Dopiero z czasem jej przebieg został zmieniony i zawody rozgrywane są na trasie slalomowej w Dolinie Gąsienicowej. W pierwszych rywalizacjach o Puchar PKL walczyli ze sobą wszyscy – zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy. Puchar PKL na Kasprowy Wierchu jest również symbolicznym wydarzeniem sportowym i zapowiedzią kończącego się sezonu zimowego i narciarskiego w górach.

W tej historycznej sportowej imprezie uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.pkl.pl i w terminie do 2 kwietnia prześlą go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Zdjęcie: materiały prasowe

Artykuły powiązane