Pokazali pazur! Kolejne Zawody Z PAZUREM w Legionowie

sport amatorski cross

W sobotę odbyła się rywalizacja w ramach zmagań typu cross – Zawody Z PAZUREM. Areną dla najbardziej wytrwałych zawodników był legionowski park przy ulicy Królowej Jadwigi.

Były to już trzecie zawody tego cyklu, wcześniej w kwietniu odbyła się rywalizacja w Parku Zdrowia w Legionowie, a w maju w radzymińskim Parku Eleonory Czartoryskiej. Do klasyfikacji generalnej zaliczana jest także seria Stalowych Zawodów, które dotychczas odbyły się w warszawskim Ursusie i Mokotowie.

W założeniu zawody typu cross mają być doskonałą okazją do promocji sportu oraz integracji lokalnej  społeczności. Budują i rozwijają wydolność, wytrzymałość, siłę, moc, szybkość i  koordynację. Łączą w sobie kwintesencję sportów siłowych (podnoszenie ciężarów), gimnastyki (podciągnięcia i wsparcia siłowe na drążkach) i sportów wytrzymałościowych. Zawody mają stanowić doskonałą formą przygotowań także do innych sportów jak biegi  przeszkodowe, kulturystyka, itp.  Zawodnicy startują co kilka minut. O zadaniach do wykonania dowiadują się od organizatorów przed startem. Są one konstruowane z klasycznych zestawów wchodzących w skład treningu crossowego.

Podczas legionowskich zmagań, organizatorzy zmienili nieco system startów, zawodnicy rywalizowali zgodnie z klasyfikacją generalną, a nie jak dotychczas według kolejności zapisów. Tym samym w ostatnich falach wystartowali liderzy cyklu. W ostatniej turze pań do zmagań stanęły – liderka Karolina Wróblewska (Bastion) oraz trzecia w klasyfikacji generalnej Agnieszka Misztal i czwarta Dorota Smosarska (Pruszkowski Team).  Od początku ton rywalizacji nadawała Karolina Wróblewska, której kroku próbowała dotrzymać Smosarska. W połowie trasy dopadła je zwyciężczyni pierwszej rywalizacji w Legionowie i Ursusie – Agnieszka Misztal. Od tej pory wszystkie trzy panie trzymały równe tempo, na koniec najwięcej sił zachowała Misztal, która wyprzedziła ostatecznie Wróblewską i Smosarską.

W ostatniej fali rywalizacji wśród panów wystartowali Przemysław Smukowski (Team Sportowe Świry), Krzysztof Apel, Krzysztof Zadrożny (Team Brodaty SQrwiel) oraz Krystian Jusiński (Bractwo Biegowe BGK). Od początku Smukowski ruszył do ataku, za nim w pościg ruszyli Zadrożny i Apel. Mimo kilku mocnych ataków, nie udało im się pokonać znakomitego w tym sezonie Smukowskiego. Kolejne zawody z serii odbędą się 7 września w Czosnowie, na tamtejszym Stadionie Gminnym.

Portal infosport.pl jest patronem medialnym cyklu.

 

Zdjęcie: Jan Borys


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane