Ostatnie etapy ŻTC BIKE RACE przed wakacjami

kolarstwo

W sobotę odbędzie się siódmy etap ŻTC BIKE RACE 2024 w Wiskitkach, w niedzielę jego ósma odsłona zawita do Żychlina. Dla wielu zawodników będzie to ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

Wyścig w Wiskitkach pod szyldem ŻTC BIKE RACE odbędzie się po raz drugi w historii. Zawodnicy pojadą na 26-kilometrowej rundzie. START – META zlokalizowana zostanie z ul. Kościuszki przed Urzędem Gminy. Następnie przez Plac Wolności i w prawo w Guzowską, a następnie Żyrardowską aż do Starych Kozłowic, gdzie w lewo do Nowych Kozłowic. Następnie przez Feliksów do Nowego Drzewicza, gdzie w lewo i przed wiaduktem w prawo – równolegle do wiaduktu. Następnie tak jak prowadzi droga do Oryszew-Osada, gdzie skręt w lewo i w lewo do Cyganki. Tuż przed światłami z „50” skręt w lewo i po dojechaniu do początku podjazdu pod wiadukt, skręt w prawo i przejazd tunelem pod "50". Po przejechaniu tunelu od razu w prawo i dojazd do głównej, w którą w lewo.  Z głównej drogi skręt w lewo na Starowiskitki i przejazd wiaduktem nad A2. Jedziemy ulicą Wesołą i skręcamy w lewo w Tęczową, którą dojeżdżamy do głównej (Dworkowej). W Dworkową skręt w lewo i zaraz powtórnie w lewo jeszcze przed przejazdem pod "50". Dojazd do wiaduktu, którym przejeżdżamy nad "50" na drugą stronę i po pokonaniu wiaduktu skręt w prawo we Wspólną. Następnie po dojechaniu do głównej (Cegielnia) skręt w lewo i na rondzie powtórnie w lewo w Kościuszki, na której META.

Dzień później kolarskie emocje przeniosą się do dobrze znanego kolarzom Żychlina. Start i meta zorganizowane zostaną przy stadionie miejskim w Żychlinie przy ul. Waryńskiego, następnie w lewo w Narutowicza po skręcie w prawo drogę 583 kierunek zachodni, następnie po około kilometrze zjazd w prawo w kierunku na Aleksandrów. Po ominięciu Aleksandrowa w prawo  i ponownie w prawo dojazd do Jurkowa Pierwszego, gdzie skręt w lewo w kierunku Oporowa. W Oporowie w prawo dookoła parku pałacowego i po wyjechaniu z Oporowa w lewo w skos na Janów i Łowiczówkę, gdzie skręt w prawo w drogę 573 w kierunku Żabikowa. W Żabikowie skręt w lewo i dojazd do miejscowości Rakowiec, gdzie po skręcie w prawo jesteśmy na drodze 583 do Żychlina. W Żychlinie cały czas główną kolejno Sarnicką, Orłowskiego, Traugutta, Narutowicza z której skręt w lewo w Żeromskiego. Z Żeromskiego skręt w prawo w Dąbrowskiego i znów w prawo w Waryńskiego, gdzie jest meta.

– Czas na ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski. Zawody spod znaku ŻTC BIKE RACE gwarantują jak zawsze wysoki poziom sportowy, a to przede wszystkim okazją do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji. Zapraszam w ten weekend do Wiskitek i Żychlina, widzimy się jak zwykle na starcie – mówi dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

 

Zdjęcie: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane