Mistrzostwa MMA w Puławach

Mistrzostwa MMA w Puławach

Już 9 marca odbędą się 10. Mistrzostwa MMA, zawody odbędą się w Puławach. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie MMA Polska.

Planowana impreza  odbędzie się w hali sportowej Grupa Azoty Arena w Puławach, przy ul. Lubelskiej 59.

W wydarzeniu mają prawo startu włącznie amatorzy. Żaden zawodnik posiadający rekord zawodowy w sportach walki nie ma możliwości startu w turnieju. Zawodnikiem pierwszego kroku może być osoba, której rekord amatorski obejmuje maksymalnie 3 stoczone walki. W zawodach mogą brać udział seniorzy, juniorzy i kadeci. Obecnie trwają zapisy.

Poprzednia edycja mistrzostw, która odbyła się w grudniu w Warszawie, wówczas wydarzenie przyciągnęło ponad pięciuset amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Podczas 9. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w czterech klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Na zawody zgłosiło się 540 osób, z tego 50 pań. 262 osoby zapisały się do walk w kategoriach kadetów, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia.

Juniorów (18-21 lat) zgłosiło się 100, a seniorów, czyli osób powyżej 21. roku życia, zapisanych zostało 177. Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych 456 zawodników i zawodniczek reprezentujących 117 klubów. Przez cały dzień w czterech klatkach odbyło się 414 pojedynków.

Artykuły powiązane