Kolarstwo szosowe: piąty etap ŻTC BIKE RACE odbył się w Garwolin

kolarstwo Garwolin

Garwolin był gospodarzem piątego etapu ŻTC BIKE RACE 2024. W zmaganiach wzięło udziału ponad dwustu amatorów ścigania na szosie.

Wśród pań triumfowała Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery) przed Weroniką Ciesiółką i Małgorzatą Zimnicką (BeProCycling Team). Z kolei w kategoriach jadących pełne dystanse, a zatem M20 SUPER PRESTIGE zwyciężył Maciej Pietrzak, drugi był Piotr Gadomski, a trzeci Łukasz Jaromin. W kategorii M30 jako pierwszy przysłowiową kreskę przeciął Tomasz Krupiński, przed Hiszpanem Gabrielem Girau z Mazowieckiego Stowarzyszenia Kolarskiego i Wojciechem Kwiatkiem.

Rywalizacja odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, na rundzie o długości 27 kilometrów. Najmłodsze kategorie miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. Trasa wystartowała przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej), następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie była meta.

– Zawody w Garwolinie za nami. My już myślami jesteśmy przy rywalizacji w Opocznie, gdzie oprócz szóstego etapu ŻTC BIKE RACE odbędą się IV Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców, zachęcamy wszystkich do udziału w zmaganiach o tytuł najlepszego kolarskiego belfra w kraju – zachęca do udziału w kolejnym wyścigu, dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

 

Zdjęcie: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane