Historyczne zmagania w Jakuszycach

Historyczne zmagania w Jakuszycach

1 lutego w Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej odbędą się pierwsze międzynarodowe zawody. W czwartek w wystartuje Puchar IBU Juniorów w biathlonie.

Jak przyznają przedstawiciele Polskiego Związku Biathlonu obiekt ma już za sobą również organizację Biegu Piastów, czy mistrzostw Polski w biathlonie, ale najważniejszy sprawdzian właśnie przed nim - najpierw Puchar IBU Juniorów, a następnie mistrzostwa Europy juniorów.

Ośrodek, który powstał w Jakuszycach to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Po modernizacji został otwarty we wrześniu 2022 roku.

Puchar IBU Juniorów w Jakuszycach rozpocznie się od biegów indywidualnych, które rozegrane zostaną 1 lutego. Natomiast 3 i 4 lutego odbędą się sprinty. Polskę na swojej arenie reprezentować będą: Emilia Zasadna, Oliwia Arendarczyk, Aleksandra Szajnowska, Milena Widlak, Zuzanna Sadownik, Klaudia Niedurny, Marcin Zawół, Fabian Suchodolski, Kacper Brzóska, Jakub Potoniec, Mariusz Pływaczyk, Dawid Filiip i Maciej Łapka.

7 lutego rozpoczną się z kolei biathlonowego Mistrzostwa Europy juniorów. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu nawet 250 zawodników i zawodniczek, którym towarzyszyć będzie ponad setka trenerów i pracowników technicznych. Wydarzenie potrwa tydzień, podczas którego do zdobycia będzie osiem kompletów medali w czterech konkurencjach.

Zawody rozpoczną dwa dni treningów. Biegi indywidualne planowane są na środę 7 lutego, nazajutrz odbędą się wyścigi sztafet, a po dniu przerwy 10 lutego odbędzie się rywalizacja w sprintach. Zwieńczeniem mistrzostw będą biegi ze startu wspólnego.

Artykuły powiązane