Garwolin gospodarzem piątego etapu ŻTC BIKE RACE

kolarstwo

Największy cykl kolarstwa szosowego dla amatorów – ŻTC BIKE RACE wchodzi w decydującą fazę. 19 maja odbędzie się piąty rywalizacji. Cykl zagości w Garwolinie.

Rywalizacja odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe, na rundzie o długości 27 kilometrów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. Trasa wystartuje przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej), następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana II Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie jest meta. Start pierwszej grupy startowej zaplanowano na 12:30. W garwolińskim etapie odbędą się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej.

– Jeżeli wierzyć zapowiedziom synoptyków czeka nas słoneczna pogoda na ściganie, a do tego trasa, która zadowoli każdego sympatyka zmagań na szosie. Zapraszamy na najbliższy etap naszego cyklu do Garwolina – zachęca do udziału dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Baza, parking w Garwolinie przy ul. Olimpijskiej, tam też znajdzie się biuro zawodów, a po ich rozegraniu odbędą się dekoracje najlepszy zawodników. Po wyścigu zaplanowano atrakcje - „uRODZINY na Senatorskiej”.  Zorganizowany na tej ulicy festiwal przeniesie gości w świat magii, barw, smaków i dźwięków lokalnej kultury i tradycji!

– To już piąty raz, gdy historia prestiżowego wyścigu kolarskiego w naszym mieście zatacza koło. Jest mi niezmiernie miło ponownie gościć organizatorów i uczestników ŻTC BIKE RACE. Zapraszam na to wydarzenie wszystkich - od sportowców po tych, którzy z rowerem nie mieli styczności od lat! Przyjdźcie, okażcie wsparcie, pokibicujmy razem i uczestniczmy w tym kolarskim, szosowym szaleństwie! – zaprasza burmistrz miasta Marzena Świeczak, która objęła etap honorowym patronatem.

 

Zdjęcie: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane